Aspirant na postup odjel z Vlašimi s výpraskem!

Odložené 17. kolo Fortuna národní ligy nabídlo fotbalistům Vlašimi možnost utkat se v přípravném utkání s týmem, který by se v jarní části rád popral o postup do nejvyšší soutěže – Dynamem České Budějovice. Po konečném hvizdu mohli být svěřenci trenéra Petra Havlíčka hodně spokojeni po výhře 4:1.

FC Sellier & Bellot Vlašim – SK Dynamo České Budějovice 4:1 (2:1)

Statistiky zápasu:

Branky: 17. Frýdek, 35. Štochl, 63. Janda (pen.), 78. Kučera – 32. Sajčič.

Sestavy: Vlašim: Řehák – Kadlec, Piško, Štochl, Tulio – Janda, Skopec, Badocha, Plachý – Hadaščok, Frýdek. Střídali: Čtvrtečka – Fotr, Tusjak, Březina, Ivanko, Vodháněl, Cabadaj, Kučera, Mareček.

Č. Budějovice: Staněk – Řezáč, Kladrubský, Havel, Vondra – Javorek, Čavoš – Nitrianský, F. Hašek, Puchel – Sajčič. Střídali: Křížek – Táborský, Pařízek, Švantner, Šplíchal, Mashike, Pouček.

Domácí celek zahájil utkání proti týmu, který vyhlásil útok na postupové příčky velmi dobře. V 17. minutě utkání se prosadila nová zimní posila v kádru Vlašimi Christian Frýdek. Na trefu domácího hráče ještě stačila zareagovat nová útočná akvizice Dynama Sajčič, ale netrvalo dlouho a po centru se prosadil domácí Štochl a vrátil Vlašimi vedení.

Jihočeský celek mohl do konce poločasu ještě vyrovnat, ale pokutový kop Javorka zneškodnil brankář Řehák a tak byli domácí spokojenější. Ve druhém poločase dostali i domácí šanci skórovat z penalty. Míč si postavil na puntík Ladislav Janda a bylo to 3:1. Soupeř z jihu Čech se již na změnu skóre nevzmohl a místo toho upravil na konečných 4:1 Adam Kučera.

„Jsem rád, že jsme se mohli utkat s kvalitním soupeřem a aspirantem na postup a ověřit si tak naši kvalitu do soutěže. Zápas splnil účel, a to, že jsme ho vyhráli 4:1 a chvílemi byli lepší, je další plus,“ zhodnotil krátce utkání trenér Petr Havlíček pro Benešovský deník.