Béčko bralo dva body za výhru po penaltách

S cílem napravit domácí zaváhání vyrazili hráči B-týmu Vlašimi k utkání do Českého Brodu. Hosté dokázali dvakrát smazat manko a v závěrečném penaltovém rozstřelu uspět.

Český Brod B – Vlašim B 2:2 (2:1) – 0:3 po pen.

Statistiky zápasu:

Branky: 9. Balík, 36. Sedláček – 26. Motyčka, 49. Cettl. ŽK: Kohout, Krombholz, Sedláček (všichni Č. Brod B). Diváci: 80. Rozhodčí: Ducký – Divilek, Zuska.

Sestavy: Český Brod: Vymazal – Kohout Ma. (63. Kliment), Dušek (83. Kohout Mi.), Balík, Šťastný, Miňovský, Krombholz, Mužík, Sedláček, Beneš, Šimůnek (60. Ravizza).

Vlašim B: Šanda – Mizerák, Chervak, Toupal (77. Zvára), Motyčka (59. Dušek), Skiba (82. Filip), Cettl, Kučera, Vobecký (46. Matzner), Lapáček, Fotr.

Do zápasu vstoupili lépe vlašimští, kteří aktivní hrou nepouštěli domácí do hry a tlačili se před branku domácích. Po osmi minutách hry se málem prosadil Fotr, ale jeho tvrdou střelu s námahou vyrazil Vymazal na roh, z něhož hosté nic nevytěžili a zrodil se rychlý protiútok domácích, který Toupal skluzem zlikvidoval a kopal se roh i na druhé straně, který domácí zahráli na zadní tyč, kde vystřelil Krombholz a jeho střelu si srazil Cettl do vlastní branky – 1:0. Hosté byli jako opaření, ale po chvilce se opět vrhli do útoku. Šance Fotra, ani střela Kučery brankou neskončily. Až ve 25. minutě po autu Mizeráka Fotr pronikl do vápna, kde zpětnou přihrávkou našel Motyčku a jeho tvrdá střela skončila v síti domácí branky – 1:1. Domácí hrozili pouze z rychlých brejků, se kterými měla vlašimská obrana trochu problémy. Devět minut před koncem poločasu se po jednom z těchto protiútoků míč dostal k Chervakovi, který si chtěl pomoci přihrávkou brankáři, ale jeho úmysl vystihl Sedláček a pohotově zvýšil na 2:1. V samotném závěru prvního poločasu mohl vyrovnat Fotr, ale jeho jedovatá střela z levé strany skončila na tyči domácí branky.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, tlakem vlašimských, který vyústil nakonec ve vyrovnávací branku, když se prosadil po krásné kombinaci Fotra s Kučerou před brankou osamocený Cettl – 2:2. Bohužel do konce utkání již žádná branka nepadla a tak zápas musely rozhodnout až pokutové kopy, při kterých čaroval brankář Šanda, který dvě penalty chytil a třetí šla vedle jeho branky. Vlašimští všechny tři pokusy s přehledem proměnili, rozhodující penaltu dal Filip a tak se mohli radovat z druhého bodu.

Příští utkání sehraje béčko v sobotu 6. dubna od 15.30 v areálu Na Lukách, kde budou hostit FK Čáslav „B“.