Béčko na úvod jara vítězně

Prvním zápasem vstoupili do jarní části soutěže i hráči vlašimského B-týmu. V nedělním odpoledni na domácím stadionu tým Václava Toupala přivítal Dolnobouskovský SK. Díky brankám Matznera a Duška nakonec slavily výhru domácí barvy a druhé místo v tabulce tak stále patří právě Vlašimi.

FC Sellier & Bellot Vlašim B – Dolnobouskovský SK 2:1 (1:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 9. Matzner, 59. Dušek – 76. Tomíček. ŽK: Skiba – Kubeček, Klíma. Rozhodčí: Šulcová – Navrátilová, Boček. Diváci: 60.

Sestavy: Vlašim: Šanda – Toupal, Rut, Lapáček, Habal, Skiba (90. Brýl), Cettl, Matzner (69. Filip), Vobecký (73. Zeman), Dušek, Motyčka (88. Zvára).

Dlnobousovský SK: Hampl – Šolc T., Bíšek, Kubeček (71. Altman), Ježek (46. Stejskal), Tomíček, Vynikal, Kasal (65. Šolc J.), Koštíř, Merva, Klíma.

V úvodu ve větrném počasí se hrál opatrný fotbal z obou stran, až v deváté minutě se do pokutového území dostali domácí, střelu Motyčky vyrazil brankář hostů Hampl před sebe, kde se nejlépe zorientoval Matzner a dopravil míč do sítě – 1:0. Po vstřelené brance se domácí nepochopitelně zatáhli a nechali hrát dolnobousovské, kteří se ale do žádné velké šance nedostali. Jejich pokusy končily buď na pozorné domácí obraně nebo v ofsajdové pasti vlašimských. A tak do kabin se šlo za těsného vedení domácích.

Po přestávce domácí zvýšili aktivitu a snažili se navýšit své jednobrankové vedení, což se jim podařilo v 57. minutě, kdy Hampla přehodil Dušek a zvýšil na 2:0. Domácí se dále tlačili před branku hostů, ale šance Motyčky, Cettla a Duška zůstaly nevyužity a tak v čtvrt hodiny před koncem hosté z ojedinělé šance snížili Tomíčkem na 2:1. Vlašimští ale drama nepřipustili a zápas dovedli do vítězného konce a dotáhli se bodově na vedoucí Lysou nad Labem.