Béčko opět vítězně, tři body trefil Diamé

B-tým Vlašimi vstoupil do nového ročníku Krajského přeboru na výbornou. Po minulé výhře na půdě Hřebeče, se výběr trenéra Toupala postavil doma proti týmu z Nespek. Tři body pro domácí tým zajistil jedinou brankou utkání útočník Adama Diamé.

VLAŠIM B – NESPEKY 1:0 (0:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 52. Diamé. ŽK: Přitasil, Lapáček – Kukač, Vojkůvka. Rozhodčí: Mrázek – Garaja, Novák. Diváci: 140.

Sestavy: Vlašim B: Šanda – Přitasil, Shabanov, Toupal, Linhart (69. Filip), Skiba (6. Vobecký), Diamé (87. Brýl), Cettl, Lapáček, Vlasák, Habal.

Nespeky: Drážek – Kopta, Krejza, Braný, Burian, Kukač, Klauz, Osita (85. Voráček), Peterka (65. Vojkůvka), Konopiský (72. Maršoun), Kučaba.

Vlašimští ve svém prvním domácím zápase Krajského přeboru chtěli potvrdit zisk cenných tří bodů z Hřebče a tak do okresního derby vstoupili obezřetněji, ale přesto aktivně a postupem času získali i více ze hry, ale ke gólu to bohužel nevedlo. Střely Vlasáka skončily vedle nespecké branky a nebo si s nimi hostující brankář poradil. Průnik Linharta do vápna a jeho zpětná přihrávka na Diamého taky k brance nevedl. Hosté postupně hru vyrovnali, ale ani oni se branky nedočkali. Jejich pokusy zlikvidoval v pohodě chytající Šanda a tak se do šaten šlo za bezbrankového stavu.

Úvod druhého poločasu opět vyšel lépe domácím a v 52. minutě se k odraženému míči v pokutovém území dostal Diamé a přízemní střelou  prostřelil nespeckého Drážka – 1:0. Po obdržené brance hosté zvýšili obrátky a hnali se za vyrovnáním, jejich největší šanci měl v 65. minutě Burian, který trefil tyč domácí branky, ostatní pokusy skončily na vlašimské obraně nebo si s nimi poradil brankář Šanda. V závěru zápasu se domácí snažili pojistit výsledek, ale i jejich snaha byla bezvýsledná a tak utkání skončilo nejtěsnějším vítězstvím domácích.

„Do utkání jsme vstoupili aktivně a myslím si že mělo i dobré tempo. I díky Nespekám, které nám byly vyrovnaným soupeřem. Postupem času jsme začali Nespeky přehrávat a vytvářet si více šancí. Po naší vstřelené brance jsme se nepochopitelně zatáhli, to by se nám nemělo stávat. Naštěstí nás soupeř za naši pasivitu nepotrestal. V poslední čtvrt hodině jsme zase převzali iniciativu a mohli jsme přidat i další branky,“ hodnotil utkání vlašimský trenér Toupal.

Další utkání odehraje B-tým Vlašimi v sobotu 24. srpna od 10.15 hrajeme další utkání na hřišti Klíčan.