Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Béčko si poradilo s Divišovem

Nedělní odpoledne nabídlo fotbalovým fanouškům ve Vlašimi zápas domácího týmu FC Sellier & Bellot Vlašim B a hostujícího Divišova. Místní derby skončilo jasnou výhrou domácího celku 4:1.

Vlašim – Divišov 4:1 (2:0)

Statistiky zápasu: Branky: 29. Cettl, 40. Vobecký, 87. Matzner, 89. Plachý – 56. Blažíček, ŽK: Skiba – Lehán, Hanuš, Moravec, Rozhodčí: Černoch – Bartůšek, Klápa, Diváci: 85.

Sestavy: Vlašim: Štecher – Plachý, Toupal, Dušek (81. Petrů), Skiba (88. Brýl), Cettl, Motyčka, Rut, Vobecký (59. Matzner), Lapáček (46. Zvára), Habal.

Divišov: Kopecký – Srb, Blažíček, Janovský L. (52. Moravec), Rozsypal (65. Zahradníček), Janovský Z., Vondrák M., Vondrák J., Pekárek, Lehán, Hanuš.

Do zápasu lépe vstoupili hosté a už po pěti minutách hry zahrozili, když střelu Lehána s námahou vyrazil Štecher na roh, který zahrával Lehán a Lapáček jeho centr opět uklidil hlavou na roh. V 8. minutě se k rohovému kopu dostali i domácí a po centru Plachého hlavičkoval Habal, ale Kopecký jeho pokus vyrazil opět na roh. Domácí se snažili dostat do pokutového území divišovských, ale jejich pokusy končily na pozorné obraně hostí. Až v 28. minutě pronikl do vápna z levé strany Plachý, přihrávkou pod sebe našel volného Cettla, který tvrdou střelou rozvlnil poprvé síť – 1:0. Totéž se povedlo pět minut před koncem poločasu Cettlovi, který pronikl z pravého křídla do pokutového území, kde našel Vobeckého, který se nemýlil – 2:0.

Vstup do druhého poločasu měli opět lepší hosté a v 56. minutě se dočkali snížení, když si na kolmici Vondráka mezi stopery naběhl Blažíček a podle Štechera snížil na 2:1. Poté se domácí probudili a zvýšili úsilí, ale branky nepřicházely, jen zahozené šance, střelu Motyčky vyrazil Kopecký, po kolmici Skiby postupoval na Kopeckého osamocený Dušek, jeho střela skončila těsně vedle divišovské branky. Poté střílel z otočky Motyčka, ale trefil jen pozorného Kopeckého. Hosté hrozili z ojedinělých brejků, ale ty vždy skončily na domácím brankáři Štecherovi. Až v samotném závěru přišlo pro domácí uklidnění, když se v 86. minutě prosadil razantní střelou Matzner – 3:1 a o minutu později přesně nacentroval před bránu Brýl a Plachý hlavou uzavřel skóre na konečných 4:1. K dalšímu utkání zajíždí béčko v sobotu 1. června od 14.00 na hřiště Pěčic.