Béčko slavilo důležité tři body

O víkendu hrál svůj zápas také vlašimský B-tým, který na domácím stadionu Na Lukách přivítal Lysou nad Labem. Tým trenéra Toupala po dvou předchozích nezdarech potřeboval bodovat, což se nakonec povedlo po výhře 3:1.

VLAŠIM B – LYSÁ NAD LABEM 3:1 (1:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 32. Přitasil, 57. Vlasák, 76. Štětina – 57. Hanke. ŽK: Štětina, Vlasák, Lapáček – Kubín. Diváci: 45.

Sestavy: Vlašim: Šanda – Štětina, Přitasil (73. Zeman), Toupal, Lalouček (83. Sogbo), Cettl, Vlasák, Vobecký (87. Filip), Lapáček, Zvára, Habal (90. Linhart).

Lysá n. Labem: Novák – Helmich, Švorba, Kubín, Vránek, Urban, Janda, Novák L. (46. Hanke), Brabec, Novák D. (77. Růžička), Ježek.

Domácí chtěli napravit vstupy do minulých zápasů, kdy v úvodu vždy inkasovali branku a tak na soupeře vlétli a již ve třetí minutě se do míče z hranice pokutového území opřel Vlasák a trefil tyč Novákovy branky. V 5. minutě uvolnil Vobecký Cettla, ale jeho střelu brankář hostí vyrazil na roh. Poté vlašimští trochu zvolnili a pustili hosty do hry a i do šancí. V 19. minutě Brabec posadil přesný centr na hlavu Jandy, který orazítkoval tyč Šandovy branky. Hosté byli dále aktivnější, ale do větších šancí se nedostávali. Ve 33. minutě přišel faul na Cettla, míč si postavil Vlasák, jeho střelu vytáhl hostující brankář na břevno, ale dobíhající Přitasil hlavou uklidil míč do branky – 1:0.

V druhém poločase byli domácí lepším týmem a taky brzo zvýšili svoje vedení, když v 57. minutě odcentroval Vobecký z pravé strany, míč se dostal do skrumáže před branku, kde se nejlépe zorientoval Vlasák a pod brankářem protlačil míč do sítě – 2:0. Domácí byli dále aktivnější, ale střely Sogba ani Cettla v brance neskončily a tak přišel trest, když Brabec prostrčil míč na Hankeho, který zcela osamocen obstřelil Šandu – 2:1. Vlašimští v 77. minutě přece jenom náskok navýšili, když se tvrdou křižnou střelou prosadi Štětina – 3:1. Poté se utkání již jen dohrávalo bez větších šancí na obou stranách a tak tři body zůstaly pod Blaníkem.

K příštímu zápasu zajíždí B-tým v sobotu 5. října v 16.00 na hřiště Nového Strašecí.