Aktuality

Aktuální informace a oznámení

„Béčko“ Vlašimi v I.A třídě!

Převodem práv a hráčů od AFK Kácov se do Vlašimi podařilo získat krajskou soutěž. Mužstvo v loňské sezóně hrálo I.B třídu, kde skončilo na výborném druhém místě o pouhý jeden bod za Průhonicemi, které postoupily do I.A třídy. I přes to se však podařilo týmu dostat se patro výš.

Jak už to každý rok bývá, před losovacím aktivem SKFS proběhlo mnoho změn a naskytla se možnost administrativního postupu ze druhého místa do I.A třídy. Tuto nabídku vedení FC Sellier & Bellot Vlašim akceptovalo. Dnes tedy stojí tým trenéra Václava Toupala na prahu druhé nejvyšší krajské soutěže.

Přípravu mužstvo zahájilo 10. července, kdy hráči začali nabírat fyzickou kondici a herní praxi. „I v době dovolených byla účast na trénicích velmi dobrá,“ pochvaloval si přístup hráčů vedoucí mužstva Miroslav Paleček.

Do mužstva byli zapracováni i čtyři hráči z dorostu. Jedná se o Josefa Duška, Karla Matznera, Jana Macháčka a Jaroslava Šandu. „Z Čechtic k nám přišel Filip Zvára. Naopak mužstvo v letní přestávce opustil Dominik Vlasák (hostování Rakousko), Filip Linhart (přestup Kondrac) a Milan Zamrzla, který si hledá nové angažmá,“ upřesňuje výčet změn v kádru trenér Toupal.

Mužstvo sehrálo dva přípravné zápasy s bilancí jedno vítězství a jedné porážky a to : Pacov – Vlašim „B“ 0:4 a Hlízov – Vlašim „B“ 2:0. Generálku na nový ročník mělo mužstvo sehrát původně v sobotu s Mladou Vožicí, která zápas zrušila. Týmu se však povedlo najít jiného soupeře a v úterý 7. srpna se tak Vlašim B utkala s Táborem, který porazila vysoko 8:1.

Do nové sezóny mužstvo vstupuje s jasným cílem: Stabilizovat kádr, sžít se s novou soutěží a nehrát v ní druhé housle a pokusit se hrát o klidný střed tabulky. Své domácí zápasy bude tým vedený Václavem Toupalem hrát na hřišti sportovního areálu Na Lukách ve Vlašimi.

V prvním utkání se Vlašim v sobotu 11. srpna vypraví na hřiště do Dlouhé Lhoty, kde narazí na Dolnobousovský SK. Start zápasu je v 17:00.

Kádr FC Sellier & Bellot Vlasim „B“:

Brankáři: Císař Zdeněk, Štecher Ondřej,Šanda Jaroslav

Hráči: Brýl František, Cettl Ondřej, Červeňák Petr, Dušek Josef, Filip Roman, Habal Marek, Lapáček Martin, Matzner Karel, Macháček Jan, Motyčka Tomáš, Petrů Lukáš,Psota Petr, Rut Filip, Skiba Václav, Toupal Jakub, Vobecký Pavel, Zvára Filip.

Trenér: Toupal Václav

Vedoucí mužstva: Paleček Miroslav