Aktuality

Aktuální informace a oznámení

David Skopec: Nasazení a přístup jako v neděli, takhle to má vypadat!

Po dlouhém zranění se záložník David Skopec pomalu vrací do plného vytížení a v neděli vedl tým do utkání proti Hradci Králové dokonce jako kapitán. Zanechala na něm tato role nervozitu? Nejen to bylo předmětem rozhovoru se čtyřiadvacetiletým záložníkem FC Sellier & Bellot Vlašim.

Pokud se vrátíme k nedělnímu utkání, jaké je vaše hodnocení utkání?

Musím pozitivně! Z hlediska nasazení a přístupu, takhle to má vypadat. Kdyby kluci nastoupili do utkání s Táborskem s takovým odhodláním, bylo by to teď všechno ve větším klidu. Samozřejmě zápas se může prohrát ve druhé lize s kýmkoliv, ale po zápase člověk musí vědět, že na hřišti nechal všechno. Za příklad můžu dát v zápase s Hradcem Ondru Novotnýho. Takhle to vypadá, když někdo jede na 100%. Jinak tohle byl hodně podobný zápas tomu z Pardubic. Před zápasem by člověk bod bral, ale po zápase má člověk v hlavě brouka, že ke třem bodům bylo blízko a trochu to mrzí. Takže bod bereme a jedem dál, snad to bude pokračovat.

Nastoupil jste do utkání v roli kapitána. Jaký to byl pocit? Navíc šlo o televizní utkání…

Pocitově to nebylo nic zvláštního, akorát jsem se kluků ptal, jak probíhá předzápasový proces, já když byl naposledy kapitán, tak se ještě chodili podepisovat zápisy apod.  Teď už se tohle vůbec nedělá. Samozřejmě si v televizi mohl člověk všimnout, že při podávání rukou a losování strany tam byla v danou chvíli slušná panika a chaos z mojí strany (směje se).

Bude vás tato role stát něco do pokladničky?

Do pokladny něco padne! Ono už jsem kapitán byl v přátelském utkání jako každý nováček, ale myslím, že pro tohle tam pokladník něco taky najde (smích).

Nyní vás čeká poměrně náročný program v podobě rychlého sledu zápasů. Co od zápasů očekáváte?

V pátek jedem do Znojma a hned v úterý zase před televizními kamerami Jihlava. Ve Znojmě chceme vyhrát, a pak doma s Jihlavou si zápas i s fanoušky užít. Dát konečně nějaký góly ať mají taky konečně gólovou radost, proti Hradci byly skvělý!

Právě díky výsledkům z úvodu jara se tým dostal do situace, která zrovna nedává luxusní náskok na spodní příčky tabulky. Jaká je v kabině nálada a jak to vnímáte vy osobně?

Jaro vypadá skoro stejně, jako podzim. Alespoň co se týče bodového průběhu. Samozřejmě každý ví, jaký jsme měli los a dá se říci, že jsme výsledkově propadli jenom v zápase s Táborskem. Tím jsme si všechno zkomplikovali. V kabině je nálada uvědomělá! Všichni vědí, že těch třicet bodů na záchranu bude potřeba. Čím dřív je uděláme, tím to bude lepší, ale že by tým byl nějak nervózní nebo něco podobného, to v žádném případě! To se ani nesmí stát, dá se říct že Jihlava bude poslední soupeř z čela tabulky. Pak tam máme ještě Varnsdorf, ale jinak nás čeká sedm zápasů s týmy kolem nás. Do nich musíme jít s čistou hlavou, všichni musíme být pozitivní, táhnout za jeden provaz a najet na vítěznou vlnu.