Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Dramatický zápas se šťastným koncem! Vlašim slaví postup!

Bohemians – Vlašim 2:3 po pen. (0:1, 1:1 – 2:2)

Branky: 3. Luts, 104. Tetteh - 62. Vodháněl, 103. Hadaščok. Penalty proměnili: Dostál, Jindřišek, Kabajev - Tusjak, Plachý, Vodháněl, Plachý. Neproměnili: Urdinov, Hašek, Hůlka - Hadaščok, Wiesner. ŽK: Jirásek, Hůlka - Skopec, Piško, Štochl. Rozhodčí: Franěk - Flimmel, Černý. Diváci: 1.073.
Bohemians: Budinský – Dostál, Hůlka, Buchta, Urdinov – Jindřišek, Jirásek – Bartek (35. Reiter), Mašek (78. Tetteh), Luts (63. Hašek) – Kabajev.
Vlašim: Beník - Dudl (46. Vodháněl), Piško, Štochl, Tusjak - Janda (78. Plachý), Hašek, Wiesner, Skopec - Fotr, Vyhnal (56. Hadaščok).

Pohárové utkání na půdě prvoligového celku nezačalo pro Vlašim moc dobře. Dostál poslal míč ke kopačkám Lutse, který neváhal a vystřelil. Jeho pokus zapadl přesně k pravé tyči, kam se již nedokázal natáhnout Erik Beník. Hosté byli rychlou brankou zřejmě zaskočeni a domácí byli lepším týmem, ale postupem času se nakonec osmělovali i hráči z Vlašimi. Hned z první šance mohlo udeřit. Vyhnal vrátil míč patičkou na Ladislava Jandu, který vyzrál na Budinského v brance Bohemians, ale dostal se s míčem do velkého úhlu a nedokázal jej již usměrnit do branky.

Vlašim vycítila svou šanci a o další vzrušení se opět postarali hráči z města pod bájnou horou Blaník. Filip Hašek napřáhl z dobrých dvaceti pěti metrů a svou dělovkou rozezvučel břevno a domácí si mohli pořádně oddechnout. Vlašim se dále prezentovala dobrou a nebojácnou hrou, ale k další šanci se neprobojovala. První poločas tedy skončil výhrou Bohemians 1:0.

Druhá půle začala lépe pro prvoligový celek, když v 51. minutě dostal do vápna míč Urdinov, ale proti němu zasáhl výtečně brankář Beník. Této šance mohli domácí litovat o tři minuty později. Janda odcentroval na Pavla Vyhnala, který poslal míč přesně na branku, ale k jeho smůle byl Budinský velmi pružný a skvělým zákrokem míč vyrazil.

Smutek z neproměněné velké šance na hostující straně trval do 62. minuty. Tehdy se dostal k míči Jan Vodháněl a svou dělovkou dokázal vyrovnat skóre utkání! Po vyrovnávací brance se hra uklidnila a hrálo se převážně mezi vápny bez výraznějších šancí, které by znamenaly ohrožení pro některého z brankářů.

Až poslední minuty řádné hrací doby přinesly zajímavé okamžiky. V 90. minutě trefil po rohovém kopu břevno jeden z domácích hráčů a následně Vlašim měla výhodu přímého kopu z velmi zajímavé pozice, ale Filip Hašek pálil mimo tři tyče domácí svatyně. Následovalo tak prodloužení.

V něm se nejprve dostali k ohrožení branky domácí hráči, ale Jiráskova rána byla zablokována a sražena na rohový kop. To Vlašimi se zadařilo. Ve 103. minutě unikl Vojtěch Hadaščok, který dokázal překonat Budinského a míč tak doputoval až do sítě i přes snahu obránce. Radost hostů však netrvala dlouho. Domácí se ihned po rozehrávce dostali na polovinu Vlašimi a Tetteh dokázal vyrovnat přesnou střelou k bližší tyči. Ve druhé polovině nastavení dokonce domácí Martin Hašek trefil břevno! O postupujícím do další fáze Mol Cupu musely rozhodnout pokutové kopy, které nakonec určily za postupujícího Vlašim!