Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Druhé venkovní utkání zavede Vlašim do Pardubic

Na třetí mistrovské utkání se chystají fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim. V sobotu 3. srpna vyrážejí do Pardubic, kde se od 10:15 představí proti místnímu celku v rámci 3. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Dvě utkání a čtyři body s bilancí jedné remízy a jedné výhry. Tak přesně tak začíná stručná charakteristika úvodu letošního ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže pro celky Pardubic a Vlašimi. Po zítřejším vzájemném utkání se však může situace změnit a jeden z týmů na tom bude lépe.   

Vlašim má za sebou remízu s Brnem 2:2 a v minulém týdnu trefil tři body na půdě Prostějova Petr Breda. “Bylo to vybojované vítězství,” hodnotil krátce zápas trenér Michal Mašek, který postrádal v zápase útočníka Jakubova. “Alexander Jakubov měl drobné zdravotní trable a doufáme, že do soboty bude vše v pořádku,” pronesl trenér, kterého čeká třetí utkání na lavičce druholigového týmu. “Výhra v Prostějově by nás měla nabudit do dalšího zápasu a chtěli bychom z Pardubic odvézt nějaké body,” uvedl Mašek. 

Odvahu vlašimským barvám může dodávat i bilance se sobotním soupeřem z posledních let. Pardubice dokázaly Vlašim porazit naposledy 17. října 2015. “Soupeře jsme viděli s kolegou Hradeckým v minulém utkání a budeme se snažit maximálně připravit,” nepodceňuje pardubický celek Michal Mašek. 

Pro Pardubice letošní ročník začal výhrou 2:1 na domácí půdě proti Žižkovu a v minulém kole výtečnou remízou 1:1 na horké půdě Zbrojovky Brno. “Určitě nás v sobotu čeká těžké utkání. Soupeř vyhrál venku a bude nabuzený s tím, že u nás bude chtít také bodovat,” řekl před utkáním obránce Pardubic Toml na klubovém webu Pardubic. 

Utkání 3. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY startuje v sobotu 3. srpna v 10:15 na stadionu Pod Vinicí v Pardubicích.