Dva pokutové kopy a prohra s Třincem 0:2

Desáté utkání mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří na domácím stadionu přivítali fotbalisty Třince. Hosté si nakonec odvážejí ze středočeského města tři body díky dvěma proměněným penaltám. Vlašim si vypracovala několik příležitostí, ale branku se domácím vstřelit nepodařilo.

VLAŠIM – TŘINEC 0:2 (0:1)

Branky: 25. Bedecs (z pen.), 85. Kubala (z pen.). ŽK: Jandera, Jakubov, Blecha, Januška - Kušnír. Diváci: 610. Rozhodčí: Ginzel – Mojžíš, Mikeska.
Vlašim: Bačkovský – J. Štochl (68. A. Jakubov), Broukal, P. Breda, Mil. Kadlec (59. Blecha) – Janda, Jandera, P. Pilík, Průcha – Svoboda (46. Dias), Januška.
 Třinec: Adamuška - Kušnír, Janoščín, Bedecs, Machalík - Samiec, Hlúpik (81. Janošík), Omasta (89. Arroyo), Akulinin (59. Tijani) - Kubala, Gáč.

Utkání hrané za příjemného podzimního počasí nabídlo v úvodu po jedné šanci na obou stranách. Jako první zahrozili hosté. Centrovaný míč zasáhl Filip Kubala a jeho rána pořádně protáhla Bačkovského v domácí brance. Na druhé straně se ke střele dostal Jiří Januška, ale jeho pokus branku těsně minul. Následovala ne moc svižná pasáž hry mezi vápny. Fanoušky zahřála až ve 23. minutě technická rána Jiřího Janušky z přímého kopu. Jeho pokus se snášel na branku a už to vypadalo na radost domácích, ale nakonec míč zapadl nad branku. Po následném rohu hlavičkoval Štochl, ale Adamuška hosty podržel dobrým zákrokem.

Po pětadvaceti minutách hry se prohnal vápnem Vlašimi míč, který se otřel o ruku bránícího hráče a následoval pokutový kop. Míč si postavil Imrich Bedecs, který se nemýlil – 0:1. Domácí odpověděli velkou šancí, kdy míč konečky prstů vytěsnil Adamuška. Podobně úspěšně si vedl hostující brankář i proti střele Pilíka. Vyrovnat se tak domácím nepodařilo.

Do druhého poločasu domácí vstoupili aktivně a snažili se o rychlé vyrovnání. To mohl zařídit Breda, který měl před sebou prázdnou branku, ale z ničeho nic se objevil na brankové čáře jeden z obránců a míč zastavil. V 72. minutě se dokonce domácí již radovali, ale sudí branku neuznal. Míč totiž opustil hrací plochu v době centru od Diase. Netrvalo dlouho a po rohovém kopu mohlo přijít vyrovnání. Domácí však nedokázali míč dopravit do odkryté sítě.

Na domácích byla vidět snaha, ale s přibývajícím časem přicházela i nervozita. Když šest minut před koncem přišel druhý pokutový kop pro Třinec, který proměnil Kubala, bylo po všech vlašimských nadějích na body. Ve třetím utkání pod novým trenérem tak Vlašim prohrála na domácí půdě 0:2.