Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Erich Brabec: Důležité je zvládnout zápas ve Vítkovicích výsledkově!

Ve středu byl představen nový realizační tým FC Sellier & Bellot Vlašim v jehož čele stanul Erich Brabec, který moc času na adaptaci neměl a hned v pátek odehraje se svým týmem první utkání na půdě Vítkovic. „Nemůžeme čekat zásadní změny. Důležité je utkání zvládnout výsledkově,“ říká Erich Brabec v rozhovoru. 

Erichu, jak jste se ocitl v realizačním týmu FC Sellier & Bellot Vlašim?

V minulém týdnu jsem dostal nabídku, nad kterou jsem přemýšlel a konečné rozhodnutí bylo na mě. Načasování nabídky přišlo v době, kdy jsem dělal přijímačky na další trenérské studium, takže se přiznám, že rozhodování nebylo jednoduché. Nakonec jsem se rozhodl posunout se do dospělého fotbalu.

Určitě bylo zapotřebí informací. Kdo vám posloužil jako zdroj?

Informace o týmu jsem sbíral nejen od Míly Brožka, ale také od bývalých trenérů Martina Haška a Petra Havlíčka, kteří zde působili. Kontaktoval jsem i některé hráče, abych co nejlépe věděl, co čeho jdu.

Hned zítra vás čeká první utkání ve Vítkovicích. Jaký byl čas na přípravu?

Čas byl krátký a hodně jsme spolupracovali s Mílou a Vasilem. Nové prvky jsme do tréninku zařadili, ale samozřejmě nemůžeme hned v prvním zápase očekávat obrovské a zásadní změny. Pro nás bude důležité zvládnout zápas výsledkově.

Jedná se o vaše první angažmá mezi dospělými. Budete nyní vyhlížet i první ligu?

Nebudu zde říkat, že Vlašim beru jako přestupní stanici a chci se posunout dál. Přišel jsem do týmu, kde je naším cílem posunout jej kupředu a samozřejmě pomoci hráčům v jejich rozvoji.

foto: sparta.cz