Erich Brabec hodnotí utkání proti Žižkovu

Druhý veledůležitý zápas mají za sebou fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim. Tentokrát doma přivítali Viktorii Žižkov a dokázali i tento zápas vyhrát 2:1. Rázem se tak vlašimský celek dostal do klidnějších vod tabulky. „Zisk šesti bodů v posledních dvou zápasech je pro nás důležitý,“ měl radost trenér Erich Brabec.

Vraťme se k utkání se Žižkovem, které jste vyhráli 2:1. Jak zápas hodnotíte?

Hráli jsme utkání o šest bodů a bylo to podobné zápasu s Chrudimí. Utkání jsme začali dobře a po prvním poločase to mohlo být 2:0 nebo 3:0, ale nedokázali jsme naše šance proměnit. Bohužel vstup do druhého poločasu nebyl ideální a soupeř vyrovnal. Pak kluci zabojovali a musím je pochválit za jejich nasazení. Žižkov hrozil hlavně po standardních situacích, kdy měl vepředu vysoké hráče. Našim klukům v čele s brankářem Bačkovským se povedlo vše eliminovat a nakonec přišla povedená akce a vítězná branka. Zisk šesti bodů z posledních dvou zápasů je pro nás velmi důležitý.

Po výhře Táborska máte aktuálně náskok pěti bodů na předposlední tým….

Je jasné, že týmy po námi udělají nějaké body. Klukům jsem říkal, aby se nedívali na výsledky ostatních a soustředili se pouze na naše zápasy, které jsou důležité. Nyní musíme udělat maximum pro bodový zisk v Brně.

Nyní je na programu reprezentační přestávka. Jaký bude mít Vlašim program?

Hráčům jsme slíbil za šest bodů v posledních dvou zápasech dva dny volna. Takže k tréninku se sejdeme ve středu a následně odehrajeme v pátek modelové utkání proti Bohemce. Od dalšího týdne již najedeme na klasický cyklus před mistrovským utkáním, které odehrajeme v Brně.

V závěru podzimu se rozrostla marodka. Jaký je nyní zdravotní stav kádru?

Na marodce máme stále několik hráčů. Aktuálně se nám do tréninku zapojí záložníci Fortelný a Badocha. Mimo zůstává Patrik Le Giang, Milan Kadlec a přidal se k nim po utkání s Žižkovem i Milan Piško, který půjde na operaci s kotníkem. Navíc se nám vykartoval Skopec. Takže do posledního zápasu v Brně také nepůjdeme kompletní.