Erich Brabec: Jsem rád, že jsme zápas zvládli!

Důležité tři body si do tabulky připsali po nedělní výhře 2:1 nad Chrudimí fotbalisté Vlašimi. „Jsem rád, že jsme zápas zvládli,“ oddychl si po konečném hvizdu Erich Brabec, který podobně jako diváci musel sledovat nervózní závěr utkání, kdy Vlašim hájila jednobrankové vedení. „Po inkasované brance na nás padla nervozita a bylo vidět, že nám chybí zkušenosti, ale nakonec to kluci zvládli,“ těšilo trenéra Vlašimi.

Trenére, jak hodnotíte první vítězné utkání Vlašimi pod vaším vedením?

Na utkání jsme se pečlivě připravovali a plánů se drželi prvních dvacet minut. Opět se stalo to, co v utkáních proti Varnsdorfu a Třinci. Vytvořili jsme si několik šancí, ale bohužel je neproměnili. Následně jsme znervózněli a Chrudim přebrala iniciativu. O poločasové přestávce jsme si něco řekli a opět byla naše hra dvacet minut dobrá. Po druhé vstřelené brance soupeř zjednodušil hru a začal nakopávat míče. S tím jsme měli problémy a prohrávali souboje. Po inkasované brance na nás opět padla nervozita a bylo vidět, že klukům scházejí větší zkušenosti. Nicméně v nastaveném čase se povedlo vše zvládnout.

Plánujete pro hráče nějakou odměnu za první výhru?

Je to první výhra od mého příchodu do Vlašimi a nějakou odměnu kromě společné večeře určitě vymyslíme. Chceme zde vybudovat tým, který bude fungovat. Máme mladý tým a určitě stojí za to s ním pracovat. Osobně jsem rád, že mohu hráče, ale i sebe někam posouvat.

Příští týden Vlašim čeká další důležitý zápas proti Žižkovu….

Na zápas se budeme chtít určitě připravit co možná nejlépe, ale nyní si pojďme užít tohle vítězství a na Žižkov se budeme soustředit od zítra (pondělí – pozn. red.).

Jak vypadá zdravotní stav hráčů. Co brankář Patrik Le Giang?

Patrik má zlomený loket a do konce podzimní části nebude k dispozici. Dále nám vypadl Milan Kadlec a Jan Fortelný, kteří mají svalová zranění. Dále není k dispozici Ondřej Badocha, kterého trápí zranění v oblasti kolena. Další ztrátou pro nás je vykartování Ladislava Jandy. Uvidíme, jak se zapojí marodi a podle toho budeme rozmýšlet sestavu. Myslím si, že kádr má kvalitu a jsou hráči, kteří si příležitost zaslouží.