Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Erich Brabec: Úvod jara nebude lehký, ale chceme být úspěšní!

Před zahájením jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsme vyzpovídali trenéra Ericha Brabce, který zhodnotil zimní přípravu, pohyb v kádru a samozřejmě nastínil i cíle pro jaro. “Víme, že nás nečeká lehký úvod jara, ale chceme hrát ve středu tabulky. Tým na to určitě má,” uvedl odhodlaný trenér Vlašimi.

Trenére, jaké je vaše hodnocení zimního přípravného cyklu?

Tým absolvoval v prosinci tréninkový cyklus, kdy kluci měli určitou zátěž a díky tomu neztratili tolik natrénovaného objemu, který nabrali během podzimu. Začátek přípravy tedy pro kluky nebyl nejtěžší. Na začátek jsme měli i tři poměrně těžké zápasy s prvoligovým a druholigovými soupeři, které nám trochu nabouraly plány. Přeci jen nemůžeme hráče zatížit, abychom předešli případným zraněním a také jsme chtěli předejít výsledkům nehodných tomu, co Vlašim představuje. Nicméně zranění se nám nakonec bohužel zcela nevyhnula. To nám určitě narušilo další program. S početnou marodkou jsme se potýkali v podstatě celou přípravu. U některých hráčů tedy máme tréninková manka.

Jak na tom jsou zranění hráči nyní?

Marodi absolvovali v minulých dnech přípravu pod dohledem kondičních trenérů a fyzioterapeutů na Strahově a pevně věřím, že od třetího jarního utkání by mohli být k dispozici do základní sestavy. V současnosti s nimi mohu počítat na pár minut v zápasech. 

Kdo se aktuálně nachází na marodce?

Dlouhodobě je mimo Milan Piško, který prodělal koncem listopadu operaci a ještě není vše úplně v pořádku. Dále je mimo hru Ján Mizerák, který si otočil kotník a uvidíme, jaká bude diagnóza.

Jaký pocit máte z herního projevu vašeho týmu v zimní přípravě?

V úvodu přípravy bylo vidět, že máme k dispozici téměř kompletní kádr a výsledky i výkony byly dobré. Pak přišli třetiligový soupeři jako Benešov a Štěchovice. V těchto zápasech už bylo na hráčích znát, že se postupně kumuluje únava a podle toho vypadala i předváděná hra. Trénovat ve dvaceti nebo dvanácti hráčích je rozdíl a únava se musela projevit. Ještě bych vyzdvihl zápas v Jihlavě, kde jsme prohráli sice 0:4, ale na šance byl zápas 7:6. Zde se ukázala kvalita týmů ve vápně. Nám se bohužel šance nedařilo proměňovat. Pevně věřím, že se v mistrovských zápasech situace otočí. Kluci na sobě v tréninku pracují, jsou nažhavení a mají mezi sebou různé soutěže.

Nyní se dostaneme na pohyb v kádru. Jak hodnotíte tuto stránku přestávky?

Na podzim jsem avizoval, že pokud se nám podaří kádr udržet pohromadě, tak do něj není třeba zasahovat. Nicméně dopředu jsme věděli, že Vojta Hadaščok a Marco Túlio se chtějí posunout do první ligy a byl o ně zájem. Nakonec nám odešel i Patrik Le Giang. Všichni odvedli ve Vlašimi výbornou práci a patří jim poděkování. Zapomenout nesmíme ani na odchod Marečka a Plechatého. V součtu s Vojtou Hadaščokem tedy odešla osa týmu, což není příjemná věc. Ovšem ti kluci, co sem přišli, tak kvalitu mají a prokázali to v přípravě. Pravda že ne v každém zápase, ale věřím, že v průběhu jara se z nich stanou opory. 

Podaří se podle vás ztrátu nejlepšího střelce nahradit?

Odešel nejlepší střelec, ale na druhou stranu si myslím, že jej dokážeme nahradit. Je tu Youssouf Dao, Oskar Fotr, Selemani, Petr Výborný a další hráči. Já věřím tomu, že ty góly, které dal Hadaščok na podzim, tak si kluci rozdělí mezi sebe.

Odchody a příchody hráčů byly dá se říci vyvážené. Je aktuální kádr konkurenceschopný?

Kádr je určitě velmi konkurenceschopný. Po mém příchodu na podzim pro mě bylo hrozně těžké někoho ze sestavy vyřadit a čtyřem hráčům říct, že se nevejdou ani na lavičku. V současné době máme sice zdravotní trable a skládání sestavy je proto trochu jednodušší, ale postupně se situace bude lepšit i díky lepšímu sehrání týmu a rozhodování opět bude o něco těžší.

Start jara se nezadržitelní blíží. Máte představu o sestavě, která v neděli vyběhne na zelený trávník?

Něco v hlavě samozřejmě mám, ale nic není stoprocentní. Zasáhnout do toho může například nečekané zranění. Hráče vždy posuzuji celkově. Nehledím jen na poslední zápas, ale i na jejich přístup v týdnu na trénincích a společně s mými kolegy v realizačním týmu poté vše vyhodnocujeme a skládáme tu nejlepší možnou sestavu. Ale nedělní sestavu vám dnes jistě neřeknu.

Jaro zahájíte doma proti vedoucímu celku soutěže, což bude jistě těžké. Jaké jsou cíle pro jaro?

My se určitě nebudeme upínat na první zápas. Rozdělil bych jaro do několika bloků a v tom prvním nás čekají tři těžké zápasy proti Českým Budějovicím, Ústí nad Labem a Táborsku. Je to těžké vylosování na úvod jara. Pro nás bude důležité postupně získávat body a sebevědomí. Samozřejmě naším cílem na jaře bude hrát ve středu druholigové tabulky. Tým na to určitě má.

O víkendu startujete jaro proti Dynamu….

V neděli jsme se byl podívat na jejich poslední přípravě. Budějovice mají kvalitní kádr a určitě se budou chtít rvát do posledního kola o postup. Nečeká nás tedy lehký zápas na úvod jara, ale Žižkov nám trochu ukázal cestu, jak na ně. Pro nás bude důležité to, jak zachytíme úvod zápasu.