Vlašim roznesla nováčka na jeho vlastním hřišti 3:0!

Branky: 53. a 65. Piško, 31. Vyhnal. ŽK: Nekuda. ČK: 52. Sus
1. SK Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Štrombach, Skwarczek, Fládr (71. Rus), Langer (56. Petržela) – Nekuda (63. Chwaszcz), Kroupa
Vlašim: Nguyen – Breda, J. Štochl, Piško, Vondra - Janda, Tarczal (72. Jícha), Kulhánek, Frizoni (46. Reiter) - Vyhnal (72. Hašek), Nečas

Zápas sousedů z nejspodnějších pater tabulky rozehráli lépe domácí hráči, kteří byli aktivnější. Sus však v dobré pozici pálil mimo. Vzápětí neuspěl Nekuda a ani jeho kolega Kroupa. A tak mohla udeřit Vlašimi. Nejprve se hostům nepodařilo ohrozit branku po rohových kopech, ale 31. minutě Pavel Vyhnal dokázal ukličkovat obránce a následně přesnou střelou rozvlnil síť a poslal svůj celek do vedení.

Druhou polovin utkání začala Vlašim na výbornou. Nečas nejprve nastřelil ve 48. minutě tyč, ale litovat toho hosté nemuseli. V 52. minutě musel pod sprchy po červené kartě domácí Sus. Z následného přímého kopu Janda našel Nečase, který ještě míč postrčil na Milana Piška, který rozveselil Vlašim podruhé.

S domácími to v tu chvíli vypadalo beznadějně. Naopak Vlašim byla na koni a v další šanci se ocitl Vyhnal. Útočník hostí však z blízka nedokázal míč dopravit do sítě. V 65. minutě letěl do vápna domácího celku další centr, který krásně zasáhl Milan Piško a jeho zakončení zastavila až síť domácí branky – 0:3.

Vlašim vedla na půdě nováčka rozdílem třídy a ve zbytku utkání se mohla v klidu svůj náskok hlídat, což se také stalo a v samotném závěru ještě hosté neproměnili dvě nadějné šance. Blaničtí rytíři si tak odvezli z Prostějova tři body po výhře 3:0.