Brno – Vlašim 1:2

Brno 1 - 2 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
23. 11. 2018 - 18:00

Brno – Vlašim 1:2 (1:2)

Branky: 36. Štepanovský – 2. Janda (pen.), 18. Hadaščok. ŽK: Šural, Krejčí - Janda, Hadaščok, Bačkovský. Rozhodčí: Lerch - Vlček, Vít. Diváci: 1.425.

Brno: Melichárek - Jakub Šural (46. Vraštil), Pavlík, Kryštůfek, Eismann (C) (64. Michal Škoda) - Sedlák (80. Kříž), L. Krejčí - Štepanovský, Růsek, Lutonský - Zikl.
Vlašim: Bačkovský – Mizerák, J. Štochl, Plechatý, Túlio – Mareček – Janda, Hadaščok (75. Badocha), Blecha, Kučera (70. Plachý) – Dao (83. Fotr).

Vlašim vstoupila do posledního podzimního utkání na výbornou. Už po deseti vteřinách utkání vyslal výtečným pasem Hadaščok do úniku Daa, který byl faulován Melichárkem a sudí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Ladislav Janda, který svou ranou dokázal otevřít skóre zápasu. Vydařený vstup do utkání ze strany Vlašimi podtrhla vynikající akce po ose Janda – Kučera – Hadaščok. Posledně jmenovaný hráč se v tísni obránce dokázal prosadit a Vlašim vedla 2:0.

Zbrojovka se snažila najít rychle cestu k vlašimské brance, ale obrana Vlašimi pracovala ve spolupráci s brankářem Bačkovským na výbornou. První stoprocentní šanci na vyrovnání měli domácí díky Růskovi ve 35. minutě, ale jeho pokus zastavil Túlio na brankové čáře. Netrvalo dlouho a domácí se přeci jen radovali. Ideální centr za obranu si našel Štepanovský a prostřelil brankáře hostí – 1:2.

Druhý poločas tedy nabízel přítomným divákům jasný scénář – domácí snahu o vyrovnání a zvrat v utkání. Vyrovnání mohlo přijít záhy. Vraštil však nedokázal míč usměrnit mezi tyče přesně. Další šance Brna se dařilo rozbíjet v samém zárodku před vápnem a když už někdo z brněnských pronikl do pokutového území, tak obětavě zakročili obránci, kteří zablokovali hned několik pokusů domácích. S blížícím se závěrem zápasu se dařilo hostům držet svůj náskok a brněnští hráči již na vyrovnání nedosáhli. Vlašim tak slaví zlaté tři body z půdy brněnské Zbrojovky.