Č. Budějovice – Vlašim 0:2

České Budějovice 0 - 2 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
25. 11. 2017 - 16:15

České Budějovice – Vlašim 0:2 (0:1)

Branky: 25. a 68 Vyhnal. ŽK: Novák, Táborský  - Vyhnal, Fotr. ČK: 74. Vyhnal. Rozhodčí: Pechanec – Kubec, Vlček.

Č. Budějovice: Staněk - Pouček (22. Havel), Táborský, Čavoš, Wermke - Řezáč (76. Benát), P. Novák, Kladrubský, Pešek - Mashike Sukisa (56. Kadula), Javorek.
Vlašim: Nguyen - Wiesner, Piško, Štochl, Tusjak - Plachý (67. Janda), Mara, Vodháněl, Skopec (85. Jeslínek) - Vyhnal, Hadaščok (78. Fotr).

V utkání, kde byl domácí tým jasným favoritem, byla v úvodu utkání dominance obou obran. Jak domácí Dynamo tak i hostující Vlašim se snažila vymýšlet akce, které by vedly k ohrožení branky, ale dlouhou dobu se diváci v hledišti nudili. Až ve 25. minutě se Vlašim dostala k rozehrání rohového kopu. Na centrovaný míč si dobře naběhl Pavel Vyhnal a svou desátou brankou ochladil tribuny na Střeleckém ostrově. Hosté byli na koni a domácím se nedařilo dostat soupeře pod tlak a ohrozit branku Filipa Nguyena. Až v samotném závěru poločasu se z otočky pokusil zakončit Táborský, ale hostující brankář byl připraven.

Poločasová přestávka tak v domácí kabině nabídla asi velkou bouři, která padla na úrodnou půdu. Dynamo vstoupilo do druhého poločasu velmi aktivně a dokázalo si vytvořit tlak, který mohl ve vyrovnání proměnit hlavičkující Havel, ale míč putoval těsně vedle branky.

Vlašim se postupem času dokázala z tlaku vymanit a začala sama více hrozit směrem dopředu. Například v 65. minutě Vyhnal našel Hadaščoka, kterého vychytal brankář Staněk. Ovšem netrvalo dlouho a Staněk musel pro míč do sítě. V 68. minutě sklepl míč Hadaščok pro Pavla Vyhnala, který povedenou střelou a s pomocí břevna přidal druhou branku Vlašimi.

Dynamo se ocitlo ve velmi svízelné situaci a pomyšlení na tři body napadalo jen velké optimisty. Více radosti, než hra domácích, udělal příznivcům Dynama Pavel Vyhnal. Střelec dvou branek musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy a oslabil tak Vlašim.

Oslabení Vlašim hrála sedmnáct minut a během této doby si počínala v obranné fázi pozorně a dokázala uhlídat veškeré snahy domácích hráčů o snížení a případné vyrovnání. Největší šanci měl Havel, ale jeho hlavička opět nemířila mezi tři tyče. V samotném závěru utkání si další pokusy domácích pohlídal spolehlivě brankář Nguyen.

Vlašim tak svému soupeři oplatila letošní porážku z druhého kola FNL, kdy Dynamo vyhrálo pod Blaníkem rovněž 2:0.