Č Budějovice – Vlašim / 0:4 (0:0)

Č. Budějovice 0 - 4 Vlašim
18. 05. 2017 - 17:00České Budějovice

České Budějovice – Vlašim / 0:4 (0:0)

Branky: 52. a 84. Vyhnal, 48. Hadaščok, 72. Reiter. ŽK: Funda, Klesa, Kladrubský - Piško. Rozhodčí: Severýn - Šimáček, Podaný. Diváci: 342
České Budějovice: Křížek – Klesa (60. Vopat), Šourek, Havel, Funda – Čavoš, Kladrubský – Wermke, Benát (C), Pešek (56. Kadula) – Táborský (75. Matějka)
Vlašim: Le Giang – Wiesner, Piško, J. Štochl (C), Milan Kadlec (77. Vrána) – Reiter, Kulhánek, Hašek, Kučera (85. Hrebeniuk) – Vyhnal, Hadaščok (65. Jeslínek)

Kanonáda na jihu Čech, Dynamo – Vlašim 0:4!

Dohrávka 25. kola Fortuna národní ligy mezi Českými Budějovicemi a Vlašimí měla zajímavou zápletku. Zatímco domácí tým neprožívá ideální rozpoložení a na domácí půdě na jaře ještě před svými fanoušky nevyhrál, tak hostující Vlašim jela na jih Čech ve zcela opačném rozpoložení.

Konečný výsledek zápasu dává mnohým pocit, že na Střeleckém ostrově se hrálo aktivně již od začátku, ale opak je pravdo, Oba celky měly vlažný vstup do utkání a na velkou šanci si přítomní diváci museli počkat hodně dlouho. Jihočeši zahrozili snad jen střelou Peška či dlouhým autem Wermkeho. Na druhé straně zahrozil nejprve Hadaščok a po něm se právě v největší šanci první půle ocitl Filip Hašek, ale míč skončil mimo tři tyče.

Druhý poločas již byl v jiném tempu. Domácí se zřejmě zapomněli v kabině a nestačili se divit. Ve 48. minutě si po pravé straně navedl míč na centr Reiter a svým pasem dokázal najít přesně mířícího Vojtěcha Hadaščoka. Jen o čtyři minuty později se Hadaščok proměnil v nahrávače a úspěšným střelcem byl Pavel Vyhnal.

Domácí se probrali až po druhé brance, ale snížit se jim nepovedlo. Na Wermkeho nahrávku nedosáhl Táborský a Pešek nemohl z velkého úhlu skórovat. Hra se poté trochu zklidnila, ale domácí se ne a ne dostat do tlaku, z kterého by mohli pomýšlet na snížení. Naopak Vlašim byla při chuti a v 72. minutě to potvrdil Reiter, který si naběhl ta obranu a svým zakončením zvýšil již na 3:0.

Odpor Dynama byl definitivně zlomen a zápas se již spíše dohrával. Vlašim byla aktivní a z toho pramenil faul a následný přímý kop, který uklidil hlavou do sítě nejlepší střelec středočeského týmu Pavel Vyhnal – 0:4. Vlašim si tak připsala další výhru a sedm zápasů v řadě nenašla přemožitele.

Další utkání odehrají svěřenci trenéra Havlíčka v neděli od 16:00 na půdě Táborska.