Dukla – Vlašim 4:0

Dukla 4 - 0 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
31. 08. 2019 - 10:15

Dukla Praha – Vlašim 4:0 (4:0)

Branky: 32. a 60. Holík, 34. P. González, 60. Lu. Holík, 87. Jakab. ŽK: Blecha (Vla.) Rozhodčí: Hocek – Kubr, Hurych. Diváci: 783.

Dukla: M. Hruška – Chlumecký, Piroch, Preisler, Doumbia – P. González (63. Hadaščok), Daniel Tetour, Kovaľ (85. Douděra), Holík – Kozma, Krunert (74. Jakab).
Vlašim: Bačkovský – Šabanov, J. Štochl, Broukal (46. Blecha), P. Breda – P. Plachý (69. Dias), P. Pilík, Svoboda, Janda, Průcha (46. Mil. Kadlec) – Fotr.

Domácí vstoupili do duelu aktivně a Lukáš Holík se v 10. minutě nebezpečně probíjel do pokutového území, jeho přihrávku na spoluhráče však srazil k Bačkovskému jeden z obránců. Hosté míč příliš nekontrolovali, ale dokázali zahrozit z brejku. Fotr sprintoval po pravé straně a zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Plachého, tomu však zakončení z první z penaltového puntíku vůbec nesedlo.

Ve 32. minutě šli do vedení Pražané. Lukáš Holík si šikovně naběhl na hraně ofsajdu za hostující obranu a střelou přes padajícího Bačkovského otevřel skóre. Po další akci už to bylo 2:0. Na skvělou přihrávku za defenzivu si tentokrát naběhl Pablo González a ani on nezaváhal, trefil se mezi nohy brankáře.

Druhý gól v zápase mohl po přestávce slavit Lukáš Holík. Ten si naběhl na parádní pas Tetoura z levé strany a zblízka uklidil míč do sítě. Navýšit vedení Dukly mohl Vojtěch Hadaščok, jenž se řídil sám na Bačkovského, ale branku minul.

Vlašim mohla alespoň snížit, ovšem Hruška vychytal únik Fotra a následná dorážka hostů skončila těsně nad břevnem. Několik minut před závěrečným hvizdem Dukla přidala čtvrtou a poslední trefu v zápase. Znovu to bylo po rychlé kombinaci a Josef Jakab zůstal v šestnáctce nehlídán, což zužitkoval přesnou střelou k levé tyčce.

zdroj: fnliga.cz