Hradec Králové – Vlašim 3:1

Hr. Králové 3 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
02. 09. 2018 - 15:00

Hradec Králové – Vlašim 3:1 (0:0)

Branky: 56. Durdević, 60. Zorvan, 77. Vlkanova (pen.) – 47. Fotr. ŽK: Kropáček, Urma, Martinec, Martan, Jukl - Piško, Fotr. Rozhodčí: Klíma – Petřík, Dressler.

Hr. Králové: Ottmar – Plašil, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, Martan (56. Zorvan) – M. Černý, Vlkanova, Durdević (89. Hynek) – Kropáček (26. Matoušek)
Vlašim: Le Giang – Plechatý (62. Plachý), Piško, J. Štochl, Mil. Kadlec – Fortelný (79. Dao), Mizerák, Mareček, Ivanko-Macej (67. Selemani) – Fotr, Hadaščok.

Úvod zápasu na stadionu Votroků byl poněkud vlažnější z obou stran. Vlašim se snažila eliminovat útočnou sílu protivníkova a vycházela z pozorné obrany, které právě dělala domácím potíže. Domácí se snažili rozehrávat své akce především po křídlech, kde však operovali pozorní beci hostujícího celku. I domácí obrana byla ve střehu a rychlé kontry hostí byly včas eliminovány. Několik akcí na obou stranách kazila i nepřesná rozehrávka a oba brankáři tak měli minimum práce. V podstatě nejvážnější akce prvního poločasu se odehrála ve 41. minutě a Vlašim hned slavila úvodní branku utkání, když na zadní tyči zakončoval Fortelný, ale oslava netrvala dlouho. Praporek pomezního rozhodčího totiž hned signalizoval ofsajdové postavení.

Zklamaní hosté se však nemuseli zlobit dlouho. Krátce po úvodním hvizdu druhého poločasu si totiž na pas za obranu počíhal Oskar Fotr a poslal svůj tým do vedení. Domácí se nenechali zaskočit a zkušený tým si dokázal vynutit vyrovnání v 56. minutě. Durdevič se krásně zbavil protihráčů a míč poslal do sítě – 1:1. S odpovědí se za obranu soupeře hnal opět Oskar Fotr, ale tentokrát zakročil v minutě dvanácté vracející se Martinec a míč dokázal odehrát do bezpečí.

Právě to vlašimské mrzelo, protože o pár chvil později se domácí opět radovali. Filip Zorvan dostal na vápně a míč a bez dlouhého přemýšlení jen poslal přímo do sítě – 2:1. Od té doby si Hradec Králové zkušeně hlídal svůj náskok a nepustil Vlašim do žádného tlaku. Naopak vlašimští se dopustili v 77. minutě penaltového zákroku a pokutový kop proměnil Adam Vlkanova, který rozhodl definitivně o vítězi nedělního utkání.

V dalším utkání přivítá Vlašim na domácí půdě celek Znojma. Hrát se bude v neděli 16. září od 16:30.