Hradec Králové – Vlašim 1:2 (1:1)

Branky: 6. Brandner - 15. Blecha, 90. Toml. Diváci: 75.

Vlašim: Řehák - Pavlík, Štochl, Toml, Kadlec - Plachý, Fortelný, Blecha, Novotný, Ivanko-Macej - Výborný. Střídali: Dao, Mizerák, Selemani, Janda.
Hradec Králové: Ottmar - Kopečný, Martinec, Plašil, Urma - Jukl - Martan, Kateřiňák, Ďurděvić, Brandner – Kropáček.

Středeční dopolední utkání mezi Hradcem Králové a Vlašimí začalo výtečně pro Votroky. Již v šesté minutě předvedli hradečtí hráči rychlý brejk, který přesně zakončil Patrik Brandner. Středočeši se však nenechali zaskočit a sami se ihned vrhli do útoku. Výsledkem snažení týmu od bájné hory Blaník bylo vyrovnání. Akci po levé straně hřiště zakončil na malém vápně připravený Filip Blecha – 1:1.

Po úvodních gólových hodech přišel mírný útlum herního tempa a šancí bylo na obou stranách jako šafránu. Mírnou převahu měli vlašimské barvy, ale obrana Hradce Králové byla neprostupná.

Vstup do druhého poločasu ponechal otěže hry na straně Vlašimi a ta mohla jít také do vedení. Ovšem skvělý zákrok si připsal brankář Votroků. Svěřenci Ericha Brabce dokázali svého soupeře zatlačit, ale skórovat mohli paradoxně hráči soupeřova týmu. Brandnerův pokus ale dokázal zablokovat vracející se obránce.

Hra pokračovala v slušném tempu a oba celky se snažily o vstřelení rozdílové branky. Největší šanci dostala Vlašim, když byl v její prospěch nařízen pokutový kop. K jeho rozehrání se postavil Youssouf Dao, ale jeho pokus zneškodnil brankář.

Vše nasvědčovalo remíze, ale v posledních minutách hry se Vlašim vypravila do útoky. Po jedné z akcí zahrávala Vlašim rohový kop. Po centru vznikl ve vápně závar, kde se nejlépe zorientoval a poslal Vlašim do vedení.