Hradec Králové – Vlašim 2:1

Hradec Králové 2 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
08. 09. 2017 - 18:00

Hradec Králové – Vlašim 2:1 (0:0)

Branky: 67. Pázler, 83. Žondra - 58. Hašek ŽK: Čech, Pajer - Štochl, Vyhnal, Skopec.

Hradec Králové: Ottmar (C) – Mudra (65. Žondra), Čech, Nosek, Plašil – Schwarz, Zorvan (46. Šípek) – Martan, Vlkanova, Krátký – Pázler (88. Pajer).
Vlašim: Nguyen – Kadlec, Štochl, Piško, Tusjak - Janda (55. Vyhnal), Wiesner, Vodháněl, Skopec - Fotr (56. Hašek), Hadaščok.

Vlašim zahájila utkání na půdě favorita zápasu aktivně a rozhodně nepůsobila ustrašeně. I přes to se jako první dostali do šance domácí hráči, ale Vlkanova v 11. minutě svou hlavičkou Filipa Ngyuena nepřekonal. Hostující brankář dokázal míč vytěsnit mimo tři tyče. První poločas následně nabídl až na pár menších náznaků na obou stranách vyrovnanou partii, která nepřinesla branku ani na jedné straně.

Po poločasové přestávce bylo na hřišti více živo. Jako polita živou vodou vstoupila do druhé poloviny zápasu Vlašim. Hradečtí hráči nestíhali a z toho všeho pramenila i situace z 58. minuty. Filip Hašek, který byl v tu chvíli na hřišti jen tři minuty, se dokázal parádně uvolnit přes střed obrany a následně propálit brankáře domácích – 0:1.

Hradec Králové se chvíli z tohoto šoku oklepával, ale následně přidal na obrátkách a postupně začal srovnávat tempo hry. Srovnat se podařilo i skóre. V 67. minutě odcentroval Martan a míč tečoval do sítě nejlepší střelec soutěže Pázler – 1:1. Hosté zbraně rozhodně nesložili a byli i nadále aktivním týmem, který mohl strhnout vedení na svou stranu, ale ve dvou velkých šancích zasáhl skvělý Ottmar. Právě to domácím pomohlo a v 83. minutě opět udeřili, když se po rohovém kopu prosadil Jan Žondra – 2:1.

Utkání tímto výsledkem také skončilo. Pro Vlašim byl konečný ukazatel skóre trochu krutý, ale i takový dokáže být fotbal. Fanoušci se rozhodně měli na co dívat. Další utkání Vlašim odehraje již v pátek 15. září na domácím stadionu proti týmu Vítkovic.