Hřebeč 3 - 4 Vlašim
10. 08. 2019 - 10:15

Hřebeč – Vlašim 3:4 (3:1)

Statistiky zápasu:

Branky: 3. Obradovič, 8. Dolejš, 35. Novák – 20. (z pen) a 90+5.  Cettl, 70. Diamé, 75. Zeman. ŽK: Zajíček, Pinkas – Toupal, Filip, Přitasil. Diváci: 222. Rozhodčí: Zuskin – Chládek, Braunšveig.

Sestavy: Hřebeč: Zajíček – Dolejš, Novák, Macháč, Servus (84. Janík), Brodský, Čmejla, Pinkas, Faktor (64. Stříbský), Sedláček, Obradovič.

Vlašim: Šanda – Toupal, Zvára, Habal, Brýl Vr., Přitasil (90. Pešek), Skiba, Cettl, Filip (23. Zeman), Vlasák, Diamé (72. Lalouček).

K prvnímu zápasu v Krajském přeboru zajížděli vlašimští na horkou půdu do Hřebče bez čtyř hráčů základní sestavy. A začátek zápasu podle toho vypadal. Domácí na vlašimské hráče vlétli a hosté nevěděli kam dřív skočit. A už ve druhé minutě udeřilo, když vlašimská obrana nedostoupila před vápnem Obradoviče a ten krásnou střelou vymetl šibenici Šandovy branky – 1:0 Tlak domácích neustával a v 7. minutě po rohovém kopu a mírném zaváhání Šandy zvýšil hlavou Dolejš na 2:0 pro domácí. Ve 13. minutě se do šance dostal Machač, ale jeho tvrdou střelu Šanda skvěle vyrazil na roh. Vlašimští se na dostřel domácí branky vůbec nedostávali, až po devatenácti minutách Cettl vybídl kolmicí Diamého, který se vřítil do pokutového území, kde ho při pokusu o kličku fauloval domácí brankář Zajíček a kopala se penalta, kterou bezpečně proměnil Cettl – 2:1. Domácí byli stále aktivnější, ale i hosté už se dostávali do zajímavých příležitostí, ale střely Vlasáka ani Cettla ani průnik Přitasila brankou neskončily. V 35. minutě zahrávali domácí přímý kop z pravé strany, míč propadl až na zadní tyč, kde stál domácí Novák a dopravil míč za Šandova záda – 3:1.

Do druhého poločasu opět vstoupili aktivněji domácí a přitlačili vlašimské před jejich branku, ale Šanda v brance čaroval a žádný míč za sebe už nepustil. I vlašimští měli své šance, ale Vlasákovu střelu vytěsnil Zajíček na roh, Diamého střela skončila těsně vedle. V 68. minutě se z pravé strany prodral k pokutovému území výborně hrající Cettl, prostrčil míč na Diamého, který v pohodě obstřelil domácího brankáře – 3:2. Patnáct minut před koncem se k míči dostal střídající Zeman a z rohu velkého vápna táhlou střelou obstřelil brankáře a míč zapadl do horního růžku Zajíčkovy branky – 3:3. A bláznivý zápas pokračoval, domácí ve snaze strhnout vedení na svojí stranu vrhli všechny síly do útoku, ale šance Obradoviče, Pinkase a Čmejly zlikvidoval skvělý Šanda, střelu Pinkase zastavilo břevno. A tak přišel trest na druhé straně, když v 94. minutě se do brejku tři na jednoho obránce řítili vlašimští, Vlasák finální přihrávkou uvolnil Cettla, který v pohodě prostřelil domácího brankáře – 3:4 a tři body se stěhovali do Vlašimi.

„Do utkání jsme vstoupili ustrašeně a zakřiknutě. Domácí hráči nás přehrávali v rychlosti a důrazu a během osmi minut jsme prohrávali 2:0. Po dvaceti minutách jsme si pomalu zvykli na tempo hry a z pokutového kopu skórovali. Ovšem soupeř nás neustále přehrával a přidal branku. Do druhého poločasu jsem změnil rozestavění a po bouřlivém a důrazném vytknutí chyb se náš výkon zlepšil. Nakonec se nám podařilo třemi brankami otočit zápas i s přispěním štěstí. Naši hráči si za druhý poločas  zaslouží uznání za nasazení a charakter,“ tak utkání hodnotí vlašimský trenér Václav Toupal.

V příštím zápase hostí B-tým v sobotu 17.srpna od v 17.00 na stadiónu v Kollárově ul. mužstvo TJ Sokol Nespeky.