Olomouc – Vlašim / 1:0 (1:0)

Olomouc 1 - 0 Vlašim
12. 03. 2017 - 14:00Olomouc

Na Hané Vlašim přišla o sérii bez porážky

Branky: 20. Plšek. ŽK: Hadaščok (VLA). Rozhodčí: Mrázek - Vasjuk, Caletka. Diváci: 2 421
Olomouc: Reichl – Sladký, Škerle (C), Radaković, Vepřek – Zahradníček (87. Manzia), Houska, Plšek, Falta (90. Štěrba) – Buchvaldek (41. Hála) – Chorý
Vlašim: Nguyen – Wiesner, J. Štochl (C) (80. Jeslínek), Piško, Tusjak – Reiter (46. Hašek), Kulhánek, Janda, Kučera (87. Březina) – Vyhnal, Hadaščok

V úvodu utkání bylo k vidění oboustranné opatrné oťukávání. Právě proto také dlouhou dobu nepřicházela žádná vážnější akce, která by volala po úvodní brance. Až v 16. minutě se mohli přítomní fanoušci zahřát. Buchvaldek se dostal za vlašimskou defenzivu a zkusil vypálit. Nebezpečnou ránu však dokázal brankář Vlašimi zkrotit.

Netrvalo však dlouho a lépe hrající Olomouc se mohla radovat. Mezi obránci Vlašimi se dostal k zakončení Jakub Plšek a nemýlil se. O pět minut později už se i Vlašim mohla dočkat branky, ale po rohovém kopu nedokázal míč usměrnit do sítě Vojtěch Hadaščok. Vlašim v prvním poločase směrem dopředu moc nevynikala a další šance patřily domácímu výběru. Falta s Plškem se vydali na zteč, jenže ani jeden ležícího Nguyena nepřehodil.

Tento moment se dal označit pro Vlašim jako klíčový, protože tyto zákroky ukončily dominanci Sigmy. Hosté se možná i díky tomuto varování stačili nakopnout a ukázat něco ze své pověstné hry, kterou zdobí brejky a rychlý přechod do útoku. Olomouc si přesto ještě vytvořila v závěru poločasu jednu velkou příležitost. Vepřek našel naběhnutého Sladkého, jenž se ovšem skluzem tváří tvář brankáři Nguyenovi neprosadil. Vlašimský brankář totiž převedl další parádní zákrok.

Druhá půle přinesla vyrovnanější partii. Vlašim přidala na otáčkách a bylo to znát. V 59. minutě se na Reichla řítil Pavel Vyhnal, ale jako vítěz se v tomto souboji nakonec ukázal brankář Sigmy Olomouc. V podobné pozici se ocitl za pár minut na druhé straně hřiště Hála, který však také selhal. Olomouc nadále hrála velmi ledabyle, Vlašim tak měla ulehčenou situaci. Přesto se vyrovnání nedočkala. Nejprve v 77. minutě na Reichlovi selhal Hadaščok, v úplném závěru pak olomoucký gólman vychytal zázračným zákrokem i Wiesnera. Domácí tak nakonec chudé vedení ubránili a mohli slavit výhru 1:0. Vlašim tak přišla o svou deset zápasů trvající neporazitelnost.