Opava – Vlašim / 2:1 (0:0)

Opava 2 - 1 Vlašim
17. 09. 2016 - 18:00Opava

O bod přišla Vlašim v samotném závěru, Opava – Vlašim 2:1

Branky: 51. Schaffartzik (z pen.), 90. Smola – 83. Nečas. ŽK: Radič, Kuzamovič - Breda. Rozhodčí: Adámková – Vlasjuk, Vodrážka. Diváci: 2 069
Opava: Lasák – Hrabina (84. Jurečka), Simerský, Žídek (C), T. Čelůstka – Schaffartzik – Janetzký, Radić, Mozol (69. Jursa) – Smola, Kuzmanović (74. Zapalač)
Vlašim: Nguyen – Breda, Kavka (79. Jícha), Vondra, J. Štochl (C) – Janda, Tarczal, Kulhánek (74. Hašek), Tusjak (64. Frizoni) – Nečas, Vyhnal

Utkání v daleké Opavě nenabídlo přítomným divákům strhující podívanou. NA první vážnější akci zápasu se čekalo až do samého závěru první pětačtyřiceti minutovky. Ve 42. minutě napřáhl ke střele Daniel Tarczal. Proti křižné ráně vytyčil svou ruku Lasák a balon směřující do horní části brány vytěsnil nad břevno. Hostující tým měl po této nevyužité šanci k dispozici rohový kop, ale připravená opavská obrana už další nebezpečí nepřipustila.

K dalšímu závaru před domácí brankou došlo v samém závěru první půle. Nastavený čas hosté využili k ohrožení Lasákovy svatyně. Díky důslednému napadání se svěřenci trenéra Martina Haška dostali k míči a kousek od pravého rohu vápna nebezpečně vypálil Janda. Jeho pokus tečoval jeden z opavských obránců do boční sítě a tečku za úvodním dějstvím udělala nepřesná hlavička po centru od rohového praporku.

Hostům tedy naskočilo sebevědomí, že i na půdě favorizované Opavy mohou být nebezpeční. Jejich nadšení však schladil v 51. minutě faul Bredy v pokutovém území a následná proměněná penalta z kopaček Jana Schaffartzika. Domácím narostla křídla a o deset minut později Hrabina trefil tyč!

Vlašim s blížícím se koncem se snažila o vyrovnání, což jí nakonec přinesl rychlý brejk, který přesně zakončil Jakub Nečas. Bohužel remízový stav nevydržel až do konečného hvizdu. V poslední minutě zápasu udeřili domácí a opavským hrdinou se stal Tomáš Smola – 2:1.