Příbram 2 - 2 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.

Statistiky zápasu:

Branky: 20. Škoda, 43. Kodr – 62. Lucas, 75. Plachý.

Sestavy: Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Polidar – Alvir, Soldát, Rezek, Voltr (46. Cmiljanovič), Zeman (61. Květ) – Škoda (61. Diviš)

Vlašim: Řehák – Breda (46. Pilík), Štochl, Broukal, Kadlec – Janda (75. Badocha), Skopec (60. Blecha), Svoboda, Jelínek (75. Plachý) – Lucas (75. Diamé), Fotr.

Sobotní utkání bylo pro prvoligovou Příbram generálkou před zahájením nejvyšší fotbalové soutěže a tak na trávník vyběhla v plném složení. Ovšem výrazné převahy se prvoligisté nedočkali a museli na svého soupeře dávat pozor. Nakonec se přeci jen mohli radovat, když se trefil Michal Škoda. Hosté měli pár příležitostí, které mohli ohrozit domácí svatyni, ale Příbram odolávala a před koncem poločasu dokázala udeřit. Po standardní situaci se zorientoval nejlépe Kodr a zvýšil na 2:0.

Hosty branky do kabin nerozhodila a ve druhém poločase to byl naopak vlašimský celek, který byl lepší a dokázal si vytvořit více šancí. První z nich dokázal využít Lucas a čtvrt hodiny před koncem vyrovnal Plachý. V samotném závěru mohli hosté ještě utkání otočit, ale skóre se již neměnilo.

Trenér Vlašimi Michal Mašek: „Proti Příbrami jsme sehráli velmi dobré utkání! Pro Příbram se jednalo o poslední zápas před startem ligy a nasadila silnou sestavu. Nám naopak scházeli tři zranění hráči, ale i přes to jsme zápas odehráli dobře. Po prvním poločase jsme sice prohrávali 0:2, ale především druhý gól po stardardce byl pro nás hodně smolný. Příbram zkrátka v první poločase byla efektivnější. Ve druhém poločase jsme dokázali soupeře jasně přehrát a byli jsme lepším týmem. Zaslouženě jsme tedy vyrovnali a měli ještě šance na obrat, ale špatným řešením situací jsme se o to připravili. Co musím ocenit je to, že jsme na konci zápasu měli více fyzických sil a kluci ukázali charakter a zápas odehráli do konce.“