Příbram – Vlašim 2:3

Příbram 2 - 3 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
12. 08. 2017 - 17:00U Litavky

Příbram – Vlašim 2:3 (1:0)

Branky: 34. Danoski, 66. Kodr - 50. a 63. Fotr, 90+1. Hadaščok.  ŽK: Matoušek - Nguyen. Rozhodčí: Rejžek – Blažej, Arnošt.

Příbram: Boháč – Kodr, Zápotočný, Kvída (C), Skácel – Matoušek, Kilián – Danoski (40. Jandera), Januška (56. Tarczal), Grajciar – Ayong (84. Tregler).
Vlašim: Nguyen – Cabadaj, Wiesner, J. Štochl (C), Tusjak – Janda, Hašek, Vodháněl (46. Dudl), Skopec (74. Mil. Kadlec) – Fotr, Hadaščok (90+2. Plachý). .

Utkání na půdě exligové Příbrami začalo větší aktivitou domácích favoritů, ale střelecké pokusy z dílny týmu Josefa Csaplára Nguyena v brance Vlašimi výrazně neohrožovali. Vlašim se dostala k několika standardním situacím, ale ani ty neznamenaly větší nebezpečí. Zajímavá akce se urodila ve 34. minutě utkání, kdy přišel povedený centr, jenž našel Zorana Danoskiho. Domácí kanonýr jej dokázal usměrnit za záda bezmocného Filipa Nguyena a domácí vedli. Jednobrankové vedení si Příbram odnášela i do kabin.

Vlašim tak před sebou měla opět těžkou situaci v podobě nepříznivého vývoje utkání před zahájením druhého poločasu. Blaničtí rytíři se s tím však vypořádali parádně a v 50. minutě se mohli také zaradovat. Vyrovnání zařídil zásahem do černého Oskar Fotr.

Tým vedený Petrem Havlíčkem po vstřelené brance ožil a dokázal příbramským zatápět. Netrvalo dlouho a Boháč kapituloval podruhé. Chyby v defenzivě využili vlašimští hráči skvěle. Na míč si za obranou počíhal Oskar Fotr a svým druhým gólem v utkání poslal svůj tým do vedení.

Domácí se však rychle otřepali a i přes velký šok dokázali bleskově reagovat a v 66. minutě rozjásal domácí fandy Marek Kodr – 2:2. Závěr zápasu následně přítomným divákům nabídl souboj o to, komu se povede vsítit vítězná branka. Oba celky se snažily vytěžit z utkání maximum.

Nakonec však vše již nasvědčovalo remíze. Ovšem v posledních chvílích utkání odstartoval vlnu radosti a euforie vlašimský Vojtěch Hadaščok, jehož přesné zakončení poslalo tři body do Vlašimi.