Ústí n. L. – Vlašim / 2:5 (1:2)

Ústí n. L. 2 - 5 Vlašim
13. 09. 2016 - 18:00Ústí nad Labem

Vlašim slaví první výhru, režisérem byl Ladislav Janda

Branky: 3. Mysliveček, 66. Kateřiňák – 7., 12., a 50. Janda, 77. Nečas, 90. Tarczal. ŽK: Vaněk, Peterka, Kateřiňák - Tarczal, Vondra, Nečas . Rozhodčí: Příhoda – Pospíšil, Hájek. Diváci: 916
Ústí nad Labem: Tvrdoň – Zeman, Peterka (C), Vaněk, Šnirc – Kateřiňák, Miskovič (65. Martykán) – Moulis, Mysliveček (57. Výborný), Leibl – Pouček
Vlašim: Nguyen – Breda, Kavka, Piško, Vondra – Janda, Tarczal (C), Kulhánek, Tusjak (62. Frizoni) – Nečas (83. Hašek), Vyhnal (89. Reiter).

Premiérové tři body mohou slavit fotbalisté z Vlašimi, kteří dokázali v dnešní dohrávce 5. kola Fotbalové národní ligy zvítězit v Ústí nad Labem. Výhru středočeského celku režíroval záložník Ladislav Janda, který v utkání zaznamenal hattrick.

Zápas se přitom pro blanické rytíře nezačal vyvíjet ideálně. Již ve třetí minutě zápasu se totiž dokázal prosadit Mysliveček a domácí vedli – 1:0. Vlašim se však nenechala zaskočit a o pár chvil později přetavil Tusjakův centr ve vyrovnávací branku Ladislav Janda – 1:1. Tým Martina Haška byl i nadále při chuti a po další povedené akci se opět dokázal prosadit Janda a Vlašim rázem vedla – 1:2.

Domácí byli jako opařeni a další šance patřila hostujícímu celku. Vondrovu ránu však vyrazil brankář a úspěchem neskončila ani Nečasova dorážka. Domácí se postupem času oklepali a do konce první půle mohli slavit vyrovnání, ale Zemanovu ránu zastavilo břevno.

Arma tedy měla do druhého poločasu jasné plány, kterými bylo bezesporu brzké vyrovnání. To se však nekonalo, naopak v 50. minutě se míč opět dostal na kopačky Ladislava Jandy, který již potřetí v utkání poslal míč do sítě a hosté mohli slavit – 1:3. S domácími to nevypadalo vůbec dobře, ale nakonec vykřesal jiskru naděje Kateřiňák, který v 66. minutě dokázal z přímého kopu snížit na rozdíl jediné branky – 2:3.

Naděje však domácímu týmu sebral v 74. minutě Jakub Načas, který se na hranici vápna dlouho nerozmýšlel a poslal míč do sítě – 2:4. V samotném závěru se ještě dokázal prosadit Daniel Tarczal – 2:5. Vlašim tak uštědřila ústeckému celku vysokou porážku na jeho vlastním stadionu a může slavit premiérové tři body v letošním ročníku FNL.