Vlašim – Ústí nad Labem 3:1 (2:1)

Branky: 9. Skopec, 35. Badocha, 68. Túlio - 41. Chodora. ŽK: 1:0. Diváci: 35.

Vlašim: Řehák - Kadlec (63. Pavlík), Toml, Štochl (46. Blecha), Mizerák - Janda (46. Plachý), Skopec (42. Selemani), Badocha (46. Výborný), Kučera (46. Ivanko-Macej) - Dao (46. Fotr), Novotný (63. Fortelný).
Ústí n. Labem: doplníme...

Duel mezi Vlašimí a Ústím nad Labem začal ve slušném tempu a v 9. minutě viděli diváci skutečně lahůdkovou akci. Vlašim udržela po rohovém kopu míč, který doputoval na kopačky Davida Skopce a vlašimský středopolař povedenou ranou do šibenice poslal svůj celek do vedení – 1:0. Netrvalo dlouho a náskok mohl zvýšit Dao, ale ten sám před brankou trefil jen vyběhnuvšího gólmana. O dvě minuty později se radovali i hosté, ale pro ofsajd jejich branka neplatila.

I nadále se hrálo v poměrně slušném tempu a po jednom rohovém kopu měli obránci Vlašimi plné nohy práce s odklizením míče do bezpečí. Ve 32. minutě se nesl dlouhý nákop na Jandu, který byl ve vápně sám, ale blíže k míči měl ve finále brankář Army. To však středočeskému celku nevadilo. O tři minuty později Kadlec rozjel akci po pravém křídle a zakončující Ondřej Badocha z hranice vápna uklidil míč přesně k tyči – 2:0. Ještě před koncem poločasu se podařilo snížit Armě po přímém kopu. Střela Daniela Chodory zapadla přesně k tyči – 2:1.

Do druhého poločasu oba celky udělaly několik změn v sestavě a lépe do něj vstoupil severočeský tým. Po závaru v pokutovém území musel brankáře Vlašimi zastoupit jeden z obránců. Vlašimi se ve druhé polovině zápasu nedařila kombinace, ale postupně se blýskalo i na lepší časy.

Ústí nedokázalo využít své mírné převahy a bylo zákonitě potrestáno. Centr z pravé strany hřiště putoval do chumlu hráčů, kde číhal i Marco Túlio a zvýšil vedení Vlašimi již na 3:1.  Dvoubrankové vedení svěřence trenéra Brabce uklidnilo a navýšit jej mohl Oskar Fotr, ale vy vyložené šanci jeho pokus vyrazil výborným zákrokem brankář. Ústí mohlo přeci jen utkání zdramatizovat, ale v dalším závaru před brankou Vlašimi nedokázal nikdo usměrnit míč do sítě. Celkem pohledné utkání nakonec skončilo výhrou Vlašimi 3:1.