Vítkovice – Vlašim / 0:2 (0:2)

Vítkovice 0 - 2 Vlašim
05. 11. 2016 - 14:00Vítkovice

Ani Vítkovice nedokázaly zastavit rozjetou Vlašim!

Branky: 10. Piško, 30. Hašek. ŽK: Cverna - Hašek. Rozhodčí: Ginzel – Boček, Poživil
Vítkovice: Kostolanský – Cverna, Mikula, Coufal (C), Prajza – Ondráček, Vaněk, Demeter (31. Duda), Hlavsa (75. Vacek) – Jurča, Mišinský (46. Fiala)
Vlašim: Nguyen – Breda (C), Piško, Kavka, Vondra – Reiter (63. Janda), Hašek, Kulhánek, Frizoni (63. Tusjak) – Nečas (77. Liener), Vyhnal

Vlašim vstoupila do utkání jednoznačně lépe a svého soupeře od první minuty převyšovala. Domácí celek jakoby chvílemi vůbec neexistoval. Vlašimští hráči si první šanci vytvořili hned v první minutě.

Reiterův centr se dostal na kopačky Nečase, který svou střelu ke smůle hostí otřel o obránce. Litovat však hosté nemuseli. O deset minut později po rohovém kopu udeřil Milan Piško, který dopravil do sítě zpětný centr – 0:1. Jen o pár chvil později bylo před domácí brankou opět nebezpečno, když se k zakončení dostal Filip Hašek, ale syn trenéra Vlašimi poslal míč nad branku.

Po půl hodině hry se však radosti dočkal právě Filip Hašek, který si naběhl, dostal míč a krásnou střelou z první prostřelil Kostolanského a dvoubrankové vedení hostů bylo na světě – 0:2. Hra se po druhé brance přeci jen trochu uklidnila. Vlašim nadále dominovala a domácí se marně snažili reagovat na nepříznivý vývoj utkání.

Ve druhém poločase blaničtí rytíři měli jasný cíl a tím bylo nepustit domácí celek ke snížení, což se hostům opravdu dařilo. V padesáté minutě se uvolňoval k zakončení Reiter, ale naštěstí pro domácí mu míč ukopl Mikula. V další šanci byl Vyhnal, jehož střela byla tečovaná a zamířila těsně vedle. V 59. minutě dokonce vlašimský kanonýr zkoušel své štěstí znovu, ale ani na podruhé neuspěl a míč zamířil těsně vedle.

Domácí stále působili nevýrazně a v 65. minutě pelášil sám na branku Nečas. Hostující útočník obstřelil brankáře, ale míč zastavila v cestě do sítě tyč! Vítkovice se poprvé dostaly do výraznější šance až v 72. minutě. Po trestném kopu se snažil míč usměrnit do sítě Duda, ale Filip Nguyen byl připravený. Neúspěšný byl na druhé straně střídající Ladislav Janda, který po přistrčení od Lienera zamířil také do rukavic připraveného brankáře. Domácí se v závěru utkání snažili alespoň o čestný zásah, ale ani po Fialově zakončení se gólové radosti nováček Fortuna národní ligy nedočkal.

Vlašim tak po konečném hvizdu hlavního rozhodčího mohla začít slavit sedmé vítězství v řadě a udržení páté příčky v tabulce FNL.