Vlašim B – Pečice 3:0

Vlašim B 3 - 0 Pečice
04. 11. 2018 - 14:00

Vlašim B – Pečice 3:0 (1:0)

Branky: 38., 75. a 90. Dušek. ŽK: Lapáček, Zvára, Habal - Rodriguez, Kohout, Hubač. Rozhodčí: Navvrátilová - Hes, Stránský. Diváci: 60.

Vlašim: Štecher – Plachý, Lapáček, Zvára, Habal (75. Filip), Vobecký (79. Zeman), Cettl, Skiba (88. Macháček), Motyčka, Petrů (61. Matzner), Dušek.
Pečice: Dufek - Tůma M., Mulač, Král, Volf (79. Tůma J.), Flachbart, Rodriguez, Kiceluk, Čech, Kohout, Hubač.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté když Rodriguez využil chyby v rozehrávce domácích a snažil se přehodit Štechera, ale jeho pokus skončil vedle vlašimské branky. Odpověď na sebe nedala dlouho čekat. V šesté minutě se do vápna prodral Dušek, přihrával na volného Petrů, který ovšem míč minul a hostující obrana odvrátila míč na roh. Poté byli domácí aktivnější, ale vyloženou příležitost si nevypracovali. Za zmínku stojí když ve 36. minutě přihrál Dušek Plachému, který centrem přesně našel hlavu Lapáčka, ale jeho střela šla těsně nad hostující branku. O dvě minuty bylo už v domácím táboře veseleji, když chyboval hostující stoper Mulač společně s brankářem Dufkem, míče se zmocnil aktivní Dušek, a do prázdné branky otevřel skóre – 1:0. Do přestávky mohl vedení domácích navýšit Motyčka, ale jeho sólo po přihrávce Duška skončilo střelou vysoko nad branku.

Do druhého poločasu vstoupili hosté opět aktivněji a snažili se o vyrovnání, ale jejich pokusy zlikvidoval bezchybný Štecher. Od 60. minuty opět převzali otěže zápasu do svých rukou domácí a přitlačili pěčické před jejich branku. Čtvrt hodiny před koncem utkání přišla další chyba hostujícího brankáře, který při výhozu trefil do hlavy Vobeckého, od kterého se míč odrazil k Duškovi, který prostřelil vše co mu stálo v cestě – 2:0. V 80. minutě opět postupoval na Dufka sám Motyčka, Dufek jeho střelu nohou vyrazil a dorážka Cettla skončila na břevně branky hostí. O pět minut později se mohli radovat i hosté, když Rodriguez obešel Štechera, ale jeho střelu vykopl z prázdné branky Plachý. V poslední minutě nedělního utkání dovršil svůj hattrick Dušek, když si povodil stopera a tvrdou střelou zvýšil na konečných 3:0.

Zápas nám zhodnotil trenér Vlašimi Václav Toupal: „Dnešní zápas jsme měli ve vlastní režii, až na úvodních dvacet minut druhého poločasu, kdy nám vázla kombinace a kupili jsme mnoho chyb.Soupeř hrozil z ojedinělých brejků, se kterými si naše obrana vesměs poradila. Kdybychom byli více efektivní v koncovce mohlo být naše vítězství výraznější.“