Vlašim – Hradec 1:4

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 1 - 4 Hradec Králové
08. 04. 2018 - 16:30

Vlašim – HRADEC KRÁLOVÉ 1:4 (0:3)

Branky: 46. Badocha - 13. Vlkanova, 31. Pázler, 39. Urma, 88. Zorvan. ŽK: Piško, Fotr - Schwarz, Kvída, Janoušek. Rozhodčí: Rejžek - Fišek, Kubec. Diváci: 584.

Vlašim: Řehák - Mil. Kadlec, Piško, J. Štochl, Tusjak - Plachý, Vodháněl, Badocha, Mareček (79. Březina) - Hadaščok, Fotr (67. Dao).
Hradec Králové: Ottmar - M. Černý, Kvída, Čech (67. Plašil), Urma - Martan, Janoušek, Schwarz, Funda (64. Zorvan) - Pázler (83. Pajer), Vlkanova.

Vlašim chtěla do zápasu s Hradcem vstoupit lépe a napravit středeční zápas s Příbramí. To se domácím povedlo. Už po čtyřech minutách hry se do velké šance dostal Jan Vodháněl, ale domácí záložník z dobré pozice branku minul o pár centimetrů. Netrvalo dlouho a Ottmar si oddychl podruhé, když Fotr postrčil míč na Hadaščoka a ten jej poslal těsně vedle tyče. I třetí šance patřila Vlašimi. Tentokrát si na centr naběhl Fotr a z první těsně minul.

Hosté trpělivě vyčkávali a ve 13. minutě se dostali poprvé výrazněji ke slovu a hned z toho byla branka. Po rohovém kopu domácí ještě zachránilo břevno, ale dorážku Adama Vlkanovy již nedokázalo nic zastavit. Domácí přispěchali s odpovědí, ale vyrovnání se nekonalo. Brankář Ottmar sice již překonán byl, ale na brankové čáře zasáhl obránce a míč vykopl. Vlašim nemohla najít ideální recept na vstřelení branky a tak se musela znovu učit. Rychlá akce přinesla přesný oblouček Jana Pázlera a hosté vedli 2:0, a když před poločasem navýšil vedení Urma díky teči Piška, bylo prakticky po zápase.

Druhý poločas však zahájila Vlašim velkolepě, když hned ve 46. minutě dotlačil míč do sítě Ondřej Badocha. O zápletku bylo postaráno. Domácí vycítili šanci a byli aktivnějším celkem. V rozmezí od 52. do 55. minuty blaničtí rytíři rozehrávali sérii rohových kopů. Následné střelecké pokusy většinou zastavila obranná zeď před Ottmarem, který si mohl jen otírat pot z čela.

Domácím nešla upřít snaha o snížení a případné vyrovnání skóre, ale zkušení hráči z východu Čech si své vedení dokázali pohlídat a v samotném závěru zápasu ještě navýšit vedení, když rychlý brejk do otevřené obrany zakončil přesně Filip Zorvan. Vlašim tak prohrála s Hradcem Králové 1:4.