Vlašim – Jihlava 1:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 1 - 1 Jihlava
16. 04. 2019 - 17:00

VLAŠIM – JIHLAVA 1:1 (0:1)

Branky: 89. Fotr - 11. Klobása. ŽK: Pavlík (Vlašim). Diváci: 506. Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Podaný.

Vlašim: Bačkovský – Pavlík, Piško (29. Mil. Kadlec), Blecha, Mizerák – Janda, Fortelný (46. Kučera), Badocha, Novotný – P. Výborný (64. Dao), Fotr.

Jihlava: Vejmola – Chlumecký, Tijani, Vedral, Vaculík – Preisler, Zoubele (90. Šefčík), F. Novotný, Javůrek (82. Petr) – Šulc, Klobása (53. Jiří Klíma).

Vlašim zahájila utkání proti druhému celku tabulky dobře a již v páté minutě měl šanci Oskar Fotr, který dostal prostor mezi obránci. Domácí útočník však nedokázal míč ideálně zpracovat a následně ani zakončit. Hosté odpověděli šancí Zoubeleho, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla. Následně Klobása nedosáhl na zadní tyči na míč. Až napotřetí se Jihlavě povedlo dotlačit míč do sítě. První pokus zablokoval Piško, ale míč se nešťastně odrazil ke Klobásovi, který jej uklidil do sítě – 0:1. Domácí s odpovědí dlouho nečekali a Jandova rána jen těsně minula branku.

To bylo od domácích na delší dobu vše a více se do šancí dostávali hosté. Šulcova rána nadělala domácímu brankáři problémy, ale nakonec si s ní poradil. Následně přišel krásný centr na Preislera, jehož hlavička zamířila nad břevno. Domácí tým mohl do poločasu nakonec přeci jen srovnat. Centr z pravé strany hřiště zasáhl Novotný, míč se dorazil nakonec ještě k Pavlíkovi, jehož rána si ale bohužel cestu mezi tři tyče nenašla.

Pokud se bylo v prvním poločase na vlašimském stadionu na co dívat, tak v tom druhém to byly doslova fotbalové hody. Oba celky se snažili hrát aktivně. Jako první mohli mít velkou radost z dvoubrankového vedení hosté, ale Šulcovu ránu vyrazil Bačkovský a následný pokus Klímy rovněž neměla úspěch. S přibývajícím časem začali domácí více tlačit směrem kupředu. Jako první se osmělil střídající Dao. Jeho střela z otočky však našla pouze Vejmolovy rukavice.

Netrvalo dlouho a rušno bylo i před brankou Vlašimi, kde po rohovém kopu jeden z obránců odkopával míč směřující do branky. Na druhé straně hřiště musel zase zasahovat Vejmola, když se míč snášel pod břevno. Následný rohový kop přinesl další závar před hostující brankou, kdy Novotného rána a Fotrova šance gólem rovněž neskončili.

Domácí se s přibývajícím časem stále více hnali do útoku, čehož se snažili hosté využít. Jednu takovou šanci měl Zoubele, ale před ním uklidil míč do bezpečí Bačkovský. Že se bylo ve Vlašimi na co dívat, potvrdila další zajímavá šance. Tentokrát opět z dílny domácího výběru. Kučera odcentroval a Novotný zasáhl míč hlavou. Hrdinou okamžiku byl brankář Vejmola. Když už to vypadalo na výhru Jihlavy, tak přišel centr Mizeráka na který dosáhla Oskar Fotr a právě on se stal hrdinou domácích fanoušků, když vyrovnal na konečných 1:1.