Vlašim – FK Olympia 0:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 0 - 1 FK Olympia
27. 08. 2017 - 17:00

Vlašim – Olympia Praha 0:1 (0:1)

Branky: 41. Katidis. ŽK: Penc, Hadaščok, Wiesner - Žežulka, Hejný, Opluštil, Maršálek, Katidis, Dordevič, Duben. ČK: 55. Maršálek (Olympia). Rozhodčí: Dubravský - Boček, Dresler. Diváci: 855.

Vlašim: Nguyen – Mil. Kadlec, J. Štochl, Penc (58. Dudl), Tusjak – Janda, Hašek, Wiesner, Vodháněl – Fotr (80. Túlio), Hadaščok.
Olympia Praha: Soukup – Maršálek, Žežulka, Ruml, Opluštil – Verner, Dordević, Katidis (78. Liener), Frizoni – Hejný (70. Jukl), Vopat (58. Duben).

Zápas Vlašimi a Olympie Praha začal celkem zajímavou podívanou, když se oba celky prezentovali aktivním fotbalem. Jako první se mohli dočkat branky domácí hráči, když se ve velké šanci ocitl Vojtěch Hadaščok, ale jeho střelu výtečně vyrazil Soukup. Zpočátku celkem zajímavá podívaná se postupem času vytratila a na hřišti se začalo často přerušovat díky faulům, z kterých pramenilo několik žlutých trestů. A právě po jednom z faulů se domácí dostali do šance, ale Jandův centr z přímého kopu nedokázal nikdo z domácích usměrnit do sítě.

Už to vypadalo na bezbrankový první poločas, ale nakonec se sít vlnila. Ke smůle domácích fanoušků za zády Filipa Nguyena. Domácí nezvládli přechod do útoku a pramenila z toho velká šance, která byla zakončená jedovatou střelou. Tu ještě Ngyuen s pomocí břevna zlikvidoval, ale na dorážku Katidise byl krátký – 0:1. Domácí tak měli v kabině o čem přemýšlet.

Fanoušci Vlašimi očekávali, že ve druhém poločase budou mít víc důvodů k radosti, ale jeho první zahrozili hosté, když Hejný zaměstnal Nguyena. Tlak Vlašimi mohla nastartovat situace z 55. minuty, kdy došlo k vyloučení Maršálka po druhé žluté kartě. Domácí se však do souvislého tlaku nemohli dostat a hosté se snažili úporně bránit svůj náskok.

Vlašim si přeci jen časem šance vytvořila. Hodně o sobě dával vědět Filip Hašek, ale ani jedna z jeho tří šancí neskončila vyrovnávací brankou. Domácí záložník se vždy jen chytal za hlavu. S přibývajícím časem rostla na hřišti nervozita a milovníky fotbalu tak dění na hrací ploše moc netěšilo. Nicméně i přes to mohlo přijít vyrovnání, ale Milan Kadlec nedokázal sám proti Soukupovi uspět a hostující brankář si po konečném hvizdu mohl vysloužit titul hrdina zápasu.