Vlašim – Třinec 2:3

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 3 Třinec
05. 11. 2017 - 14:00

Vlašim – Třinec 2:3 (1:2)

Branky: 13. Penc, 50. Vyhnal – 18. Reintam, 28. Šumbera, 80. Reintam. ŽK: Penc - Ilko, Kateřiňák. Rozhodčí: Mrázek – Polák, Batík.

Vlašim: Nguyen – Mil. Kadlec, J. Štochl, Penc, Tusjak – Janda, Vodháněl, Skopec, Jeslínek (77. Fotr) – Hadaščok, Vyhnal.
Třinec: Paleček – Ilko, Janoščín, M. Čelůstka, Bedecs – Ižvolt, Kateřiňák, Šumbera, R. Vaněk I. (46. Masař) – Reintam, Juřena (90+1. Hošek).

V úvodu zápasu bylo znát, že hosté celkem po právu atakují postupové příčky. Třinec byl aktivnější na míči a svou kombinační hrou držel obranu Vlašimi v pohotovosti. Nicméně i přes tento fakt udeřili jako první domácí. Branka Jakuba Štochla však nebyla pro útočný faul uznána. Vše napravil o chvíli později Václav Penc, který se vložil do centru Tusjaka a rozjásal domácí fanoušky. Náskok Vlašimi mohl navýšit Skopec, ale jeho rána šibenici těsně minula.

Rána domácího záložníka musela domácí mrzet zejména poté, co si do vápna naběhl Reintam a přeloboval Nguyena. Domácí inkasovaná branka zřejmě zaskočila a Nguyen o pár okamžiků později musel vyrážet jedovatou ránu Janoščína. Domácím se nedařil přechod do útoku a přišel druhý trest, když po autovém vhazování proběhl k vápnu Juřena a svým centrem našel Šumberu, který dokonal obrat. Zbytek poločasu tak bylo na domácích znát mírné zklamání z průběhu zápasu a hosté si svůj náskok pohlídali a do šaten tak odcházeli spokojenější.

Do druhého poločasu měla Vlašim tedy jasný úkol, kterým bylo rychlé vyrovnání. To se také stalo. Hned pět minut po začátku druhé poloviny utkání se do centru položil Pavel Vyhnal a dokázal překonat Palečka. Domácí vycítili šanci, ale Vyhnal druhou branku nepřidal a Jandu dokázal vychytat Paleček.

Domácí ve druhém poločase působili o něco nebezpečněji, ale třetí branku se přidat nedařilo. Postupem času bylo k vidění několik faulů a následných standardních situací a právě z jedné z nich přišla branka hostí. Zkrácený rohový kop skončil v síti díky šikovném usměrnění Reintama.

Vlašim se v závěru snažila vystupňovat svůj tlak a převahu, ale k vyrovnávací brance nevedla ani jedna z šancí. Mezi střelce se nezapsal nad branku mířící Hadaščok a Fotra vychytal Paleček. Zápas tak skončil výhrou hostí 3:2.