Vlašim – Ústí n. Labem 2:1

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s. Vlašim 2 - 1 Ústí nad Labem
01. 10. 2017 - 16:00

Vlašim – Ústí nad Labem 2:1 (2:0)

Branky: 28. a 36. (z pen.) Vyhnal - 50. Gilián. ŽK: Hašek, Skopec - Šnirc,Výborný, Kotěra. Rozhodčí: Ginzel – Vodrážka, Hock. Diváci: 645.

Vlašim: Nguyen – Piško, Wiesner, J. Štochl, Tusjak – Vodháněl, Janda (78. Mil. Kadlec), Hašek (69. Mara), Skopec – Fotr (66. Jeslínek), Vyhnal.
Ústí n. Labem: Kotěra – L. Vaněk, Pimpara, Gilián, M. Richter – D. Richter (46. Miskovič), J. Peterka, Šnirc (76. Leibl), Matějka – P. Výborný (46. D. Procházka), M. Zeman.

Vlašim vstoupila do dalšího domácího utkání sebevědomě a fanoušci se hned v úvodu dočkali dvou zajímavých situací. Do první se dostal záložník Filip Hašek, který se zbavil obránců a následně se dostal i do zakončení, ale z velkého úhlu branku ohrozit výrazněji nedokázal. Podobně si počínal i útočník Pavel Vyhnal, který dokázal zakončit, ale jeho ránu zatavil svým tělem brankář Kotěra.

Poté se však na dlouhou dobu na hřišti nic zásadního nedělo. Oba celky se snažily o postuponé útoky. Více u míče byli domácí borci, ale ze své mírné převahy nedokázali dlouho těžit. Až přišla 28. minuta a přímý kop těsně před vápnem Army. K jeho rozehrání se postavil Pavel Vyhnal, který parádní ranou uklidil míč pod břevno – 1:0. Domácí kotel ožil a hanl své oblíbence kupředu. Jejich přání další vstřelené branky poslechl Pavel Vyhnal, který se řítil sám na branku a po faulu Kotěry se postavil k pokutovému kopu, který s přehledem proměnil v druhou branku Vlašimi – 2:0.

Poločasové vedení domácí tým ukolébalo a vstup do druhého poločasu nebyl ze strany Vlašimi ideální. Toho ústečtí fotbalisté dokázali využít a v 50. minutě uklidil přesný centr hlavou do sítě Patrik Gilián – 2:1. Vlašim byla jako opařena a dlouhou dobu se domácí příznivci báli vyrovnání.

Svěřenci nakonec dokázali se soupeřem srovnat krok a vrátit se zpět do utkání. Janda však domácí barvy neuklidnil, protože svůj pokus poslal nad branku. Šanci tak opět dostali hosté, ale Pimpara a Procházka cíl také netrefili. V dramatickém závěru utkání měli poslední slovo domácí, ale po šanci Vodháněla se také skóre neměnilo a zápas tak skončil těsnou výhrou Vlašimi 2:1.