Branky: 6. Vyhnal, 49. Jeslínek, 74. Krystan (vla.). ŽK: Engelmann. Diváci: 423
Žižkov: Soukup – Hašek, Opluštil, Švejdík, Hurka – Podrazký (C), Pavlata, Krystan – Jelínek (75. Urbanec), Dočekal (85. Telnar), Engelmann (84. Volek).
Vlašim: Nguyen – Wiesner, J. Štochl (C), Piško, Tusjak – Reiter (79. Milan Kadlec), Kulhánek, Hašek, Kučera (87. Vrána) – Vyhnal, Jeslínek (59. Hadaščok).

Vlašim nedala Žižkovu šanci a veze tři body!

Vlašim vstoupila do utkání velmi dobře a již ve 3. minutě zápasu musel domácí brankář likvidovat nebezpečné zakončení Rudolfa Reitera. Na dlouho se však domácím neulevilo. Již o tři minuty později přišel dlouhý nákop za obranu, na který si naběhl Pavel Vyhnal a dokázal vstřelit úvodní branku středečního utkání. Domácí se dlouhou dobu na hřišti hledali a chvíli trvalo, než poprvé ohrozili branku hostí. Žižkov si v krátkém sledu vypracoval dokonce tři nadějné šance! Nejprve selhal v koncovce Engelmann a podobně se vedlo i jeho kolegům Dočekalovi a Podrázkému.

Tři varovnáné akce Žižkova Vlašim dostatečně upozornili na to, že musí zařadit vyšší rychlostní stupeň a tak se také stalo. Ve 33. minutě Reiter odcentroval a míč se snažil do sítě usměrnit Filip Hašek, ale syn bývalého trenéra Vlašimi neuspěl a jeho rána zamířila těsně vedle. Ve zbytku úvodní pětačtyřicetiminutovky si Vlašim pohlídala svůj náskok a Petr Havlíček mohl být v kabině klidnější než jeho žižkovský protějšek.

Do druhého poločasu vstoupila Vlašim jako uragán a domácí si připadali jako na kolotoči. Nejprve Filip Hašek nastřelil tyč. Následně vlašimští zamířili vedle, ale ve 49. minutě se Reiter elegantní patičkou zasloužil o to, že Jiří Jeslínek poslal Vlašim do dvoubrankového vedení. Z hostující dílny šancí to nebylo vše. V 51. minutě ještě nastřelil Hašek v nadějné šanci protihráče.

Viktoriáni se nemohli dostat do zápasu a Vlašim byla lepším týmem a není divu, že týmu z pod Blaníka patřily i další šance. V 67. minutě pálil mimo Hadaščok a po něm se prosadil Adam Kučera, ale jeho branka neplatila pro ofsajd. Vlašimského záložníka to však mrzet nemuselo, protože v 74. minutě právě on otřel svůj centr o domácího Krystana a Vlašim vedla již 3:0.

Blaničtí rytíři tak kráčeli za jednoznačným vítězstvím a nic na tom nezkazily ani dvě šance Žižkova z poslední desetiminutovky. Tým vedený petrem Havlíčkem tak prodloužil svou sérii utkání bez porážky na pět! V sobotu Vlašim odehraje domácí utkání s Vítkovicemi od 17:00.