Znojmo – Vlašim / 4:4 (2:3)

Znojmo 4 - 4 Vlašim
16. 11. 2016 - 17:00Znojmo

Divoký zápas ve Znojmě přinesl remízu 4:4! Vlašim je stále neporažena

Branky: 6. a 52. Motal, 44. Njire, 90+1. Bartolomeu - 29. a 31. Nečas, 26. Frizoni, 90. Breda. . ŽK: Doleček, Nepožitek, Čereda, Mezlík - Hašek, Wiesner, Breda. Rozhodčí: Severýn – Ratajová, Flimmel. Diváci: 192
Znojmo: Doleček – Mezlík (C), Svozil, Helísek, Javůrek (46. Čereda) – Nepožitek, Motal, Holub, Njire (65. Bartolomeu) – Rybička (46. Urbančok), Klíma

Vlašim: Nguyen – Wiesner (79. Liener), Piško, Frizoni (85. Janda), Breda (C), Kavka – Vondra, Reiter, Hašek, Nečas – Vyhnal/gdlr_stunning_text]

Zajímavý duel dvou sousedů v tabulce mohla odstartovat lépe Vlašim, ale ve druhé minutě ještě zaváhání svých spoluhráčů dokázal brankář Doleček napravit. Vlašim se snažila hrát aktivně, ale v 6. minutě přišla rána. Volný přímý kop domácího celku prodloužil Klíma na volného Lukáš Motala, který poslal domácí tým do vedení. Blanické rytíře však inkasovaná branka nezaskočila a ti se i nadále prezentovali solidním výkonem a dokázali svého soupeře zmáčknout na jeho polovině.

Nejprve měli domácí ještě štěstí, když Dolečka zaskočil Helísek, ale ve 26. minutě již přišel se svým vyrovnávacím gólem Bernardo Frizoni, který odstartoval gólové hody středočeského celku. O tři minuty později totiž číhal na míč po parádní kombinaci na zadní tyči Jakub Nečas. O další dvě minuty tentýž hráč zakončil krásnou přihrávku třetím gólem Vlašimi.

Domácí byli zlomeni a dlouhou dobu se z těchto tří rychlých branek oklepávali. Nakonec však před koncem poločasu vykřesalo po pokutovém kopu Njireho naději – 2:3. Po prvním poločase tak Vlašim vedla ve Znojmě zcela zaslouženě o jednu branku.

Domácí tým do druhého poločasu prostřídal sestavu a hned mohl udeřit Njire, ale na míč ve vápně domácí hráč nedosáhl. Domácí se snažili a byli odměněni. Krásný centr postrčil hlavou mimo dosah Nguyena Lukáš Motal a bylo srovnáno.

Oba celky se sympaticky snažily o vstřelení rozhodující branky a k vidění bylo hned několik zajímavých situací na obou stranách. Největší šanci na zvrácení průběhu zápasu měla Vlašim, když byl nařízen pokutový kop za faul na Reitera, ale Pavel Vyhnal ztroskotal na výtečném Palečkovi, který vystihl směr střely a míč vyrazil.

Samotný závěr utkání nasvědčoval remíze, ale najednou přišla hlavička Petra Bredy, který poslal Vlašim do vedení. Bohužel tento stav měl doslova jepičí život a domácí tým vytěžil z proti akce vyrovnávací branku z hlavy Bartolomea. Velmi zajímavý zápas na jihu Moravy tak skončil zajímavou remízou 4:4 a nabídl skutečně velmi atraktivní fotbalový zážitek z obou stran.