Znojmo – Vlašim 3:2

Znojmo 3 - 2 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
27. 10. 2017 - 19:30

Znojmo – Vlašim 3:2 (2:0)

Branky: 8. Lacko, 30. Šamánek, 65. Štrombach – 69. Hadaščok, 72. Vyhnal. ŽK: Lacko, Mezlík - Piško, Vyhnal, Wiesner, Hadaščok. Rozhodčí: Jílek - Vitner, Petřík. Diváci: 383.

Znojmo: Veselý – Helísek, Mezlík, Svozil, Cihlář – Lacko, Machuča – Štrombach (81. Hladík), Šamánek (89. Pospíšil), Javůrek – Růsek (67. Teplý).
Vlašim: Beník – Mil. Kadlec (81. Jeslínek), Piško, J. Štochl, Tusjak – Janda, Mara (46. Hadaščok), Skopec, Vodháněl – Fotr (46. Wiesner), Vyhnal.

Utkání pod umělým osvětlením na znojemském svatostánku zahájili domácí výborně a již v deváté minutě nádhernou střelou rozvlnil síť za zády Erika Beníka Lacko. Domácí byli i nadále při chuti, ale k dalším šancím to nevedlo. Vlašim postupem času nacházela cestičky do pokutového území a začínala i hrozit. Nejprve měl na své hlavě vyrovnání Oskar Fotr, ale brankář Veselý předvedl vynikající zákrok, kterým podržel svůj tým.

Napravit vše mohl Pavel Vyhnal, ale ani on neuspěl. Vlašimský útočník se ocitl sám před brankou, ale míč poslal nad branku. Nedáš – dostaneš. Otřepané pravidlo se opět potvrdilo. Ve 30. minutě poslali domácí do vápna nadýchaný centr, který s přehledem umístil do sítě Šamánek. Domácí tak vedli 2:0 a do konce prvního poločasu se již skóre nezměnilo.

Do druhé poloviny zápasu poslal Petr Havlíček na hřiště dva nové hráče a bylo to znát. Vlašim nejprve ustála šanci Šamánka, když Beník výborně míč vyrazil. Poté úřadoval nový hráč na hřišti Hadaščok, který si míč navedl na pravou nohu a ostře vypálil. Domácí brankář tuto střelu zlikvidoval. Vlašim se tlačila kupředu a bylo vidět zlepšení hry oproti prvnímu poločasu.

Ovšem opět přišla rána pod pás. Jeden z protiútoků Znojma skončil brankou, když Růsek dostal míč na Štrombacha, který nezaváhal. Vše tedy vypadalo na jasnou porážku Vlašimi, ale blaničtí rytíři nechtěli dát svou kůži lacino.

Domácí se o tom přesvědčili hned v 69. minutě, kdy si míč opět připravil Vojtěch Hadaščok a tentokrát jeho dělovka prošla až do sítě. Než se domácí stačili vzpamatovat, tak se svým umem přišel Vodháněl, který vyslal do úniku Vyhnala, jenž si počínal jako zkušený snajpr a míč poslal do sítě. Do konce zápasu tak bylo jistě oč bojovat. Hosté se snažili všemi silami o vyrovnání, ale domácí si jednobrankový náskok uhlídali.