Generálka se nevydařila, Vlašim – Benešov 2:3

Vlašim v generálce na první utkání ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE v domácím utkání s Benešovem výsledkově neuspěla. Domácí měli sice více šancí, ale nepozorností v obraně se připravili o lepší výsledek utkání, které nakonec skončilo výhrou Benešova 3:2.

Vlašim – Benešov 2:3 (1:2)

Statistiky zápasu:

Branky: 25. Fotr, 71. Pilík – 34. a 42. Turek, 80. Zoubek.

Sestava Vlašimi:  Řehák – Shabanov (60. Kadlec), Štochl (46. Breda) , Broukal, Blecha (60. Janda) – Plachý (60. Svoboda), Pilík, Mareček (60. Skopec), Diamé (46. Lucas) – Fotr (46. Jelínek) , Jakubov.

Úvod utkání ovlivnila silná bouřka, která se podepsala na kvalitě trávníku a hráči v úvodních minutách museli svůj pohyb přizpůsobit podmáčenému terénu. Postupem času se domácí dostali do hry a začali svého soupeře prověřovat. Jako první se mohl ukázat kanonýr Fotr, ale míč na podmáčeném terénu neměl potřebnou rychlost a včas tak zakročil obránce Benešova. I druhou nebezpečnou akci domácích rozjel Fotr, ale svou pozdní přihrávkou nedokázal najít ideálně postaveného Filipa Blechu. Třetí šance domácích skončila gólem, ale sudí ji pro ofsajd neuznal. Za své zahozené šance domácí mohli pykat po ráně Turka, ale jeho pokus minul domácí šibenici.

Vlašim přišla s rychlou odpovědí, ale Adama Diamé trefil pouze tyč! Gólu se fanoušci dočkali ve 25. minutě, kdy se k míči dostal Oskar Fotr a nemýlil se. Ovšem domácí o své vedení záhy přišli, když neuhlídali rohový kop a po zmatku v pokutovém území propasíroval míč do sítě Turek. Vedení na stranu Vlašimi mohl vrátit Jakubov, ale jeho rána si cestu mezi tři tyče nenašla a tak opět slavil Benešov, když rychlý brejk zakončil Martin Turek.

Do druhého poločasu doznaly sestavy obou týmů několika změn a domácí se vrhli do útoku. Dlouhou dobu se však výběr Michala Maška nemohl dostat přes zahuštěnou obranu soupeře. Dvě šance měl na kopačkách Petr Breda, ale neuspěl. Nakonec přišel se svým přesným zásahem Pavel Pilík a vyrovnal. Ovšem dlouho vyrovnaný stav netrval. Deset minut před koncem utkání našli hosté skulinku v domácí obraně a po rohovém kopu se trefil Zoubek. Vyrovnat mohl ještě Breda, ale Tetour byl opět proti.