Generálka se vydařila, výhru trefil Fotr

Fotbalisté Vlašimi v sobotu odehráli poslední přípravné utkání před nadcházejícím ročníkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Loko Vltavín doma blaničtí rytíři udolali 1:0, když jedinou branku ve druhém poločase vstřelil Oskar Fotr.

FC Sellier & Bellot Vlašim – Loko Vltavín 1:0 (0:0)

Sestava Vlašimi: Le Giang (46. Bačkovský) – Pavlík, Piško, Plechatý, Mizerák – Janda, Fortelný (75. Badocha), Mareček, Kučera (63. Ivanko-Macej) – Hadaščok (75. Dao), Fotr (63. Selemani).

Vlašim byla od úvodních minut lépe kombinujícm týmem, ale do šancí se přes dobrou obranu Vltavínu hráči z pod Blaníka nedostávali. Za zmínku v úvodu utkání stála střela Hadaščoka, která však nenadělala brankáři výraznější problémy. Daleko více se hostům ulevilo po přímém kopu Kučery. Jeho pokus skončil těsně vedle branky. Do konce poločasu viděli přítomní fanoušci několik střeleckých pokusů, ale skóre se neměnilo.

Ve druhém poločase již bylo šancí k vidění o něco více. Jako první zahrozili hosté, ale Špačkova rána si cestu do sítě v dobré pozici nenašla. To byl pro domácí budíček a hra se poté odehrávala především na polovině pražského celku. Svou převahu dokázala nakonec Vlašim využít. Míč trefil ve skluzu Oskar Fotr poté co obešel obránce a rozhodl o vítězi zápasu. Skóre se již neměnilo i přes další šance Vlašimi.

Za týden již Vlašim nastoupí do ostrého zápasu. V sobotu 21. července čeká na svěřence Petra Havlíčka zápas na půdě Prostějova.

V  nadcházejících dnech přineseme našim fanouškům kompletní přehled změn v hráčském kádru a rozhovor s trenérem, kde zachytíme hodnocení přípravy a samozřejmě plány pro podzimní část sezóny.