Gólové hody na Vyšehradě přinesly výhru Vlašimi

Třetí přípravný duel mají za sebou fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim, kteří ve středu odpoledne vyrazili odehrát zápas na půdu Slavoje Vyšehrad. Na umělém povrchu v Praze se hráčům z pod Blaníka dařilo a nakonec mohli slavit výhru 5:2.

FK Slavoj Vyšehrad – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:5 (1:3)

Vlažný začátek utkání přinesl šanci domácího celku. Drobílkův pokus z 11. minuty se však do branky nevešel Úřadovat tak začali hosté. V sedmnácté minutě si do vápna naběhl Hadaščok, který byl faulován a nařízenou penaltu proměnil Oskar Fotr. Hosté pokračovali ve větší aktivitě a Hadaščok šel dvakrát sám na branku. Poprvé vlašimského útočníka zastavil ofsajd a podruhé jej vychytal brankář Procházka. Ovšem potřetí se však Hadaščok konečně dočkal a ve 33. minutě zvýšil vedení svého týmu.

Domácí však neváhali a snažili se proti druholigovému celku ukázat v dobrém světle. Dvě minuty po Hadaščokově zásahu přišel rohový kop, který uklidil do sítě Máče a bylo to o jedinou branku. Do koncem poločasu se bylo ještě nač dívat. Nejprve zastavil rozběhnutého Fotra ofsajd. Těsně před koncem poločasu pak udeřili po rohovém kopu i hosté,  když se hlavou prosadil Hadaščok.

Do druhé poloviny zápasu došlo k několika změnám v sestavě Vlašimi. I přes to pokračovala převaha hostí, kterou v 58. minutě proměnil v další branku Ivanko. Domácím se opět podařilo v zápětí snížit, ale Vlašim se nenechala zahnat do úzkých a druhou brankou v utkání zvýšil na 5:2 Oskar Fotr. Poslední dvaceti minutovka utkání se tak dohrávala za rozhodnutého stavu,který se do konečného hvizdu již nezměnil.

V dalším utkání vyzve Vlašim na domácím trávníku Chrudim. Utkání je na programu v sobotu 3. února od 13:00 na UMT Luka.

Statistiky zápasu:

Branky: 17. (z pen.), 69. Fotr, 33. a 45. Hadaščok, 59. Ivanko – 35. Máče, 65. ?. ŽK: Čtvrtníček – Cabadaj.

Sestavy: Vyšehrad: Procházka – Matějka, Hradecký, Madej – Macej, Máče – Doležal, Drobílek, Koštorek – Černý, Čtvrtníček.

Vlašim: Řehák (75. Šanda) – Kadlec (75. Rut), Štochl, Piško (46. Ngimbi), Tulio – Plachý (46. Lamine Traoré), Mareček (46. Cabadaj), Skopec, Vodháněl (46. Ivanko) – Hadaščok, Fotr.