Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Hadaščok popravil Žižkov a Vlašim slaví důležité vítězství!

Druhé a velmi důležité vítězství za sebou mají fotbalisté Vlašimi. Na svatého Martina si výběr Ericha Brabce došlápl na Viktorii Žižkov. Dobře rozehrané utkání ze strany domácích se nakonec proměnilo v dramatickou podívanou. Pro nezaujatého diváka pohledný zápas směřoval do konečné remízy 1:1, ale pět minut před koncem svým druhým gólem v utkání rozhodl o výhře Vlašimi Vojtěch Hadaščok.

Vlašim – Žižkov 2:1 (1:0)

Branky:  14. (z pen) a 85. Hadaščok - 49. Musa. ŽK: Skopec - Halgoš, Urbanec, Dočekal. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Myška. Diváci: 532.
Vlašim: Bačkovský – Pavlík (41. Mizerák), Piško, Plechatý, Túlio – Plachý, Mareček, Skopec, Kučera (82. Fotr) – Dao (72. Selemani), Hadaščok.
Žižkov: Otáhal – Vilotić, Stříž, Švejdík, Halgoš (72. Trapanovski) – Urbanec, Bazal (82. Podrazký), Batioja, Musa (90. Volek) – Dočekal, Rondić.

Do druhého domácího utkání v řadě vstoupila Vlašim dobře a dokázala být aktivnější a zaměstnávat častěji obranu soupeřova týmu. Navíc byl ve 13. minutě faulován v pokutovém utkání aktivní Youssouf Dao. Nařízený pokutový kop proměnil s přehledem Vojtěch Hadaščok. Od té doby Vlašim utkání převzala do své režie a dokázala držet soupeře povětšinou mimo své pokutové území.

Nejvíce se domácí zapotili ve 24. minutě. Po špatné rozehrávce přímého kopu se hosté vydali na zteč, ale Rondič dostal před prázdnou brankou míč na paty. Vlašim odpověděla bleskově. Hadaščok dostal míč za obranu a zakončoval sám. Domácí útočník však trefil pouze brankáře. Zhruba deset minut před koncem poločasu přišla další šance Vlašimi, ale Hadaščokovu gólovou hlavičku vytáhl nad břevno výborný Otáhal. Před koncem poločasu se na útočnou polovinu podívali i hosté a po sérii tří rohů byli domácí rádi za zablokování střely Batioji a následnou dorážku mimo tři tyče.

Druhý poločas rozehráli na výbornou hosté ze Žižkova, kteří hned od úvodních vteřin na svého soupeře doslova vlétli a dokázali z toho vytěžit vyrovnávací branku. Ve 49. minutě přišel Piško o míč a Petar Musa dokázal vyrovnat přesnou střelou k tyči.

Od té chvíle dostalo utkání nový náboj a diváci se určitě měli nač dívat. Oba týmy se snažili strhnout vedení na svou stranu. První velkou šanci měl domácí Mareček. Jeho skákavá rána však těsně minula branku. I u další šance domácích byl Mareček. tentokrát musel vyrazit jeho tečovaný pokus nad branku.

I hosté se mohli dočkat vedoucí branky. Dočekalovu ránu výborně zneškodnil Bačkovský, který čelil velkému počtu centru především po rohových kopech. Domácí brankář prokázal své kvality a udržel nerozhodný výsledek. V 79. minutě se dokonce mohl radovat z branky, ale tu rozhodčí správně pro ofsajdové postavení neuznali.

Závěr zápasu stále nabízel z obou stran snaživý fotbal. Domácím se povedlo v 85. minutě dostat míč do bezpečí a zaútočit po pravé straně hřiště odkud přišel míč na zcela osamoceného Vojtěcha Hadaščoka, který neváhal a odstartoval na vlašimském stadionu vlnu euforie. Ve zbývajícím čase se hostující tým snažil o rychlou odpověď, ale domácí si již svůj náskok pohlídali a v důležitém souboji tak přehráli Žižkov 2:1.