Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jan Vodháněl okusil jak chutná slavný Dortmund!

Dvacetiletý středopolař Vlašimi Jan Vodháněl si před vánočními svátky odskočil na zkušenou do světa. Jeho stanicí byl slavný klub Borussia Dortmund, kde šikovný záložník absolvoval týdenní stáž.

“Po konci podzimní části za mnou přišel náš trenér pan Havlíček a řekl mi, že by byla možnost vyzkoušet si stáž v Německu, konkrétně v Dortmundu,” prozradil v rozhovoru pro regionální deník Vodháněl, který do Vlašimi přišel v létě z Mladé Boleslavi.

Hráč, který s juniorkou Mladé Boleslavi v loňské sezóně vyhrál soutěž, se připojil k dortmundskému výběru do 23 let a pět dní s ním trénoval. Byla to pro mě obrovská zkušenost. Zázemí a přístup lidí je tam na naprosto profesionální úrovni,“ rozplýval se mladý fotbalista. 

Z Vlašimi do slavné Borussie?  

Znělo by to až neuvěřitelně, kdyby Jan Vodháněl odcházel z Vlašimi do tak slavného klubu jako bezesporu Dortmund je. Angažmá ve žluto-černém dresu však není zatím aktuálním tématem. „Když jsem v pátek končil, tak se mnou trenéři probrali, co se jim líbilo a kde bych měl přidat. Domluvené bylo, že bych v lednu přijel ještě jednou a vyzkoušeli mě i v zápasech, ale mezitím se rozjela jednání s prvoligovými kluby tady v Čechách, takže Německo pro tuto chvíli nejspíš padá. Uvidíme, jak vše dopadne,“ dodal Vodháněl.