Janda vystřelil tři body pro Vlašim na půdě Třince

Vlašim dokázala ve středečním 28. kole Fortuna národní ligy podruhé v řadě naplno bodovat. Po nedělní výhře nad Znojmem 2:1, si středočeský celek dokázal tři body připsat i po utkání v Třinci. Jedinou a rozhodující branku zápasu vstřelil záložník Ladislav Janda.

Třinec – Vlašim 0:1 (0:0)

Branky: 76. Janda (z pen.). ŽK: Bedecs, Ilko - Březina, Dao. Rozhodčí: Matějček – Šimáček, Vodrážka.
Třinec: Adamuška – Ilko, M. Čelůstka (C) (46. Dedič), Reintam, Bedecs, Janoščín – Buchvaldek (77. Joukl), Samiec, Šumbera, Janošík (65. R. Vaněk I.) – Juřena.
Vlašim: Řehák – Mil. Kadlec, Březina, J. Štochl (C), Tusjak – Skopec – Vodháněl, Badocha, Mareček (78. Cabadaj), Plachý (60. Janda) – Dao (85. Ivanko-Macej).

Začátek zápasu byl ve znamení tlaku domácích, kteří dvakrát do 10. minuty zacinkali na Řehákovu branku. Nejprve Šumbera po rohovém kopu orazítkoval levou tyč, aby dorážku Samiece srazili Vlašimští na roh. Po jeho zahrání orazítkoval břevno Bedecs. Hosté se vzpamatovali, ale do šancí se nedostávali. Naopak byli to opět Třinečtí, kdo mohl skórovat. Juřena vysunul po pravé straně Buchvaldka, ale gólman Řehák Vlašim podržel.

Až po půlhodině hry přišla první nebezpečná šance hostů, ale hlavičku Daa vytáhl gólman Adamuška na roh.

Po změně stran byli opět nebezpečnější domácí dvakrát Reintamem, který po rohu Buchvaldka hlavičkoval těsně vedle a následně hlavičkou protáhl brankáře Řeháka, který vytáhl míč mířící do šibenice.

Vlašim vyčkávala a v 76. minutě rozhodla, když penaltu proměnil střídající Janda. Závěrečný tlak přinesl domácím jen šanci Dediče, se kterou si Řehák poradil.

(Autor: Pavel Šimáček)