Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jaro začne pro Vlašim v pátek!

Fotbalisté Vlašimi se po dvou týdnech čekání a odkladů konečně dočkají prvního mistrovského utkání v jarní části Fortuna národní ligy. Netradičně v pátek blaničtí rytíři na domácí půdě přivítají Frýdek-Místek.

Dva odložené zápasy mají za sebou oba zítřejší soupeři. Vlašim nejprve nehrála s Příbramí a následně ani svůj duel ve Varnsdorfu. Valcíři se pak marně těšili na zápasy se Znojmem a Třincem. Oba celky tak netrpělivě vyhlížely právě vzájemný souboj. Ovšem i ten byl ohrožen. Meteorologové předpověděli na sobotu a neděli návrat zimního počasí a oba kluby tak po vzájemné dohodě sáhly k možnosti odehrát zápas 19. kola v pátek od 15:00.

,,Těšíme se na přírodní trávu a až konečně začnou mistrovské utkání,’’ potvrzuje nedočkavost domácího celku kapitán Štochl. Podobně natěšeni na první zápas jsou i hosté. ,,Už jsme z toho zdravě nervózní. Na klucích je ale vidět, že jsou natěšení na fotbal a je také dobře, že se ten zápas ve Vlašimi přeložil z neděle na pátek, jelikož hlásí na víkend nepříznivé podmínky. Kdyby se nám odložil další zápas, tak nevím,“ prohlásil na klubovém webu Frýdku-Místku asistent trenéra Jan Žižka.

V pátek tedy oba celky čeká jarní premiéra ve Fortuna národní lize. Před vstupem do jara má domácí FC Sellier & Bellot Vlašim aktuálně na svém kontě sedm výher, dvě remízy a sedm porážek. To týmu od bájné hory Blaník aktuálně zajišťuje 10. místo.

MFK Frýdek-Místek má na svém kontě zatím dvě výhry, pět remíz a devět porážek. Valcíří se s touto bilancí aktuálně nacházejí na samém chvostu tabulky, ale na příčku zaručující záchranu ztrácí dva body.

Poslední zápas soupeře:

FC Viktoria Otrokovice – MFK Frýdek-Místek  0:2 (0:0)

Branky: 64. a 87. Macej.

Sestava: Frýdek-Místek: Mihalek (46. Buček) – Švrček (46. Biolek), Mravec (46. Literák), Gáč, Slaninka (46. M. Fukala) – Dramé (46. Bala), Mozol (46. Šumský), Chvěja, Hruška (46. Willwéber) – Varadi (46. Macej), Krčula (46. Nzembi). Trenér: Martin Pulpit.

Poslední vzájemné utkání:

MFK Frýdek-Místek – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1 (0:1)

Branky: 76. Švrček – 13. Hadaščok.

Sestavy: Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Literák (C), Pielorz, Biolek (68. Chvěja) – Willwéber (56. Velička), Šumský, Ondráček, Grussmann (77. Krčula) – Varadi, M. Kovařík.  

Vlašim: Nguyen – Wiesner, Mil. Kadlec, J. Štochl (C), Tusjak – Cabadaj, Janda, Hašek, Vodháněl (68. Dudl) – Hadaščok, Fotr.