Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Je to jako když skládám puzzle, vtipkuje Petr Havlíček

Do Vlašimi přišel v průběhu jara místo Martina Haška. Trenérského kormidla se Petr Havlíček chopil na výbornou, když dokázal s týmem střádat dobré výsledky a udržet se na špici druholigové tabulky. Úspěšná sezóna však sebou přinesla velkou nepříjemnost v podobě odchodu většího množství hráčů. Trenér Havlíček má tak o zábavu v průběhu letní přestávky postaráno.

Vlašim má za sebou téměř dva týdny přípravy. Jak je hodnotíte?

Nehodnotí se mi snadno. Mám rád vítězství, nerad prohrávám a zatím jsme nevyhráli. Z tohoto pohledu nejsem spokojen, ale je potřeba říct, že procházíme obrovskou obměnou kádru. Z dvanácti hráčů, kteří nastupovali na jaře v posledních devíti utkáních v základní sestavě, nám odešlo devět. Další tři z náhradníků. Máme zde hodně hráčů na testy. Mladé sparťany a další hráče z Čech i ze zahraničí. Odehráli jsme dvě těžká utkání s ligovými Bohemians (1:3) a Jabloncem (0:3) a vyrovnaný zápas s ČAFH (1:1). Je jasné, že tým, který se nově utváří a je pospolu několik dní, s obtížemi sehraje vyrovnané partie proti týmům z první ligy. Nicméně i v těchto utkáních jsme měli velice dobré pasáže. Každým dnem je vidět progres a to mě zanechává klidným.“

A jsme u toho. Jak moc je pro vás těžké sestavovat úplně nový tým?

Je to pro mě něco zcela nového. Když jsem na Spartě přebíral nový tým, věděl jsem, že je jeden z nejsilnějších v republice. Posílit potřeboval na jedné, maximálně dvou pozicích, navíc byl už několik let připravován na způsob hry dle sparťanské koncepce. Momentálně mi to přijde jako skládání puzzle (směje se). Výsledný obrázek před sebou mám, jen sáhnout po těch správných částech, tak aby do sebe vše zapadlo a následně fungovalo. Není to jednoduché, ale mám pocit, že se to vyvíjí dobře.

Jaké jsou nyní potvrzené ztráty?

Odejdou Luboš Tusjak, Jirka Kulhánek, Adam Kučera, Ruda Reiter a Dan Tarczal. Další hráči jsou na testech v ligových týmech a o jejich pokračování se rozhodne v následujících dnech.

Jak zatím hodnotíte nové hráče, kteří zde jsou na zkoušku? Je už jisté, že někteří zůstanou?

Výkonnost v zápasech je zatím u většiny proměnlivá, což je pochopitelné. V tréninkovém procesu pracují všichni velice dobře. O tom, kteří zůstanou, se budeme rozhodovat v průběhu tohoto týdne.

Jakým směrem se bude ubírat vaše příprava nyní?

O víkendu se zúčastníme turnaje v Počátkách (Počátcích?), kde sehrajeme dvě utkání s druholigovými celky Táborskem a Znojmem. V pondělí nám začíná týdenní soustředění v domácím prostředí našeho tréninkového centra v Kácově, kde se střetneme se Žižkovem a Vyšehradem. Jako poslední přípravu máme vlastně už soutěžní utkání, pohárový zápas s Meteorem Praha.