Memoriál V. Marečka přinesl Vlašimi výhru proti Dukle

Na základě umístění v tabulce loňského ročníku divize žáků U-15, se mužstvo FC Sellier & Bellot Vlašim kvalifikovalo do memoriálu Vlastimila Marečka pro mladší dorost, tedy hráče ročníku 2004 a mladší. Pro Vlašim je to velká příležitost odehrát utkání s kvalitním, ligovým soupeřem.

V prvním kole mladí hráči z pod Blaníku na bezvadně připraveném trávníku v Kollárově ulici střetli s Duklou Praha. Pro utkání byli nominováni hráči ročníku 2004, jedenáct hráčů ročníku 2005 a dva ročníku 2006. „Dáváme tak příležitost mladším, hlavně pak hráčům ročníku 2005. Pro případný postup do dalších bojů bylo potřeba Duklu porazit, což se nám po výsledku 3:3 (2:2) a úspěšném penaltovém rozstřelu nakonec podařilo. V utkání jsme brzo vedli. Soupeř ale záhy vyrovnal po chybě v naší obraně. Na jeho další branku jsme odpověděli do poločasu srovnáním na 2:2. Ve druhém poločase jsme měli řadu šancí, ale branku dala Dukla a nám se podařilo vyrovnat na 3:3. Dukla ukázala svoji kvalitu hlavně ve středu zálohy, nám se zase dařilo vytvářet si brankové příležitosti. Vítězství nám otevřelo cestu k dalšímu kvalitnímu utkání, které odehrajeme v úterý 13. srpna od 17,00 hodin v Kollárově ulici proti 1. FK Příbram,“ hodnotil první utkání trenér Petr Kotora.

FC Sellier & Vlašim – FK Dukla Praha 3:3 (2×2) p.k. 4:3

Branky: Pešek, Toula, Nerad – Pavlovský, Rek, Čížek.

Sestava Vlašimi proti Dukle: Hošek (B), Toula, Kameník, Budil, Zachoval, Tesáček, Jíra, Hrabánek, Pajk, Nerad, Pešek Střídali: Rytina, Průša, Máca, Připraveni: Kotora (B), Kudrna. Trenéři: Petr Kotora, Michal Budil. Asistent: Martin Štětina.