Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Miloslav Brožek: Tým prošel jistou obměnou, ale mohlo být lépe

Sezóna 2017/18 je dávno u konce a nyní nadešel čas uplynulý rok zhodnotit. Vlašim se dokázala umístit opět v první polovině tabulky, ale realizační tým dobře ví, že mohlo být lépe. O podrobnější rozbor a hodnocení jsme požádali asistenta trenéra Miloslava Brožka. 

Jaký je váš pohled na uplynulou sezónu Vlašimi ve FNL?

Ten uplynulý rok je potřeba hodnotit v kontextu toho předešlého, kde jsme skončili na 4. místě za Olomoucí, Ostravou a Opavou. Forma a zralost určité generace hráčů u nás kulminovala. Podívejme se kde jsou dnes Kulhánek, Hašek, Reiter, Nečas, Le Giang, Breda, Vondra, Kavka a další. Po odchodech v zimě a létě 2017 jsme základní sestavu doplnili především ze Sparty, z vlastních zdrojů (myšleno dostali příležitost méně vytížení hráči) a přišli hráči, kteří to měli jak se říká vše před sebou. Podzim bych hodnotil jako herně velmi dobrý, ale bodů jsme mohli mít o něco více, protože jsme některé zbytečně postrácely. Výborně jsme se prezentovali v poháru. Postup přes Bohemku a vypadnutí na penalty se Zlínem považuji za vrchol právě skončené sezóny. V zimě nás potkal další exodus hráčů, doplňování, zkoušení a sehrávání. Odešli hráči jako Filip Hašek, Wiesner, Nguyen, Vyhnal nebo Mara. Navíc nám onemocněli Beník a Tulio. Tusjak neabsolvoval přípravu atd. Opět jsme doplnili kádr především mladými hráči s velkým potenciálem, ale bez zkušeností s dospělým fotbalem. Přesto jsme si po zimní přípravě mysleli, že bychom mohli zopakovat jaro 2017, ale zápasy s Příbramí a Hradcem nám ukázaly, že tým musí ještě vyzrát a posbírat nějaké zkušenosti. Na jaře jsme tedy střídali průměrná utkání s lepšími a ke konci po zranění Kadlece, Piška, Fotra a vykartování Hadaščoka jsme dohrávali soutěž velmi omlazení. Osobně považuji uplynulý půlrok za takové stabilizační období. Neznamená to, že jsme nemohli hrát lépe, ale naše místo na trhu je „Přestupní stanice“. Proto k nám všichni ti mladí jdou, ví se o nás, že máme v posledních letech nejvyšší úspěšnost v přípravě hráčů pro 1. ligu. Právě to s sebou nese i riziko herních a výsledkových výkyvů. Bodů jsme mohli mít více, ale celkové 8. místo považuji za slušné umístění. Ve třech posledních sezónách jsme se umístili v horní polovině tabulky, což je dokladem kvality a stability. Toto jednoznačně považuji za úspěch.

Závěr podzimu byl výborný i start jara se podařil. Ovšem poté přišly výsledky

Zkrátka při všech odchodech a příchodech, které nás potkávají je těžké skloubit formu všech hráčů a týmu a ještě i ji udržet a pravidelně opakovat kvalitní výkony. Někdy stačí malý zásah do sestavy a výkon to výrazně poznamená a naopak, když je tým rozjetý, tak snese změny a třeba i více mladých hráčů v sestavě pohromadě. Důležité je, že víme co chceme hrát a jak hráče rozvíjet. Toho se držíme jinak by to nemělo smysl.

Ovlivnilo závěr sezóny i poměrně velké nahuštění programu?

První 2 jarní kola jsme měli odložená a program by opravdu hodně zhuštěný, ale vůbec
jsme se tím nezabývali, natož aby jsme se vymlouvali. Myslím si, že hráči byli v zimě nastavení, že budeme prohánět ty nejlepší v soutěži. Po pár ztrátách se jim tahle vidina vzdálila a možná šli s koncentrací trochu dolů.Musíme být psychicky odolní a tady máme s mladými na čem pracovat.

S koncem sezóny a blížícím se startem letní přípravy se nabízí otázka, jak to bude ve Vlašimi se skladbou kádru?

Kádr by se mol doplnit jen na několika postech. Je potřeba abychom našli někoho ze střední generace s dobrým charakterem, který se k našemu způsobu hry bude hodit. Bylo by také vhodné přivést někoho, kdo je na tom dobře v osobních soubojích a uskáče standardní situace. Na posílení kádru spolu s vedením pracujeme.

Jak s realizačním týmem budete skládat letní přípravu?
Příprava je hotová a bude velmi krátká, protože začínáme FNL již 21. července. Na začátek přípravy nás čeká Dukla a Jablonec. 2.7. začíná soustředění testy na FTVS, od pondělí do soboty budeme v Kácově a zakončíme ho tradičním turnajem 7.7. v Počátkách. Na soustředění by již měli jet pouze hráči se kterými budeme počítat do soutěže. Realizační tým by měl zůstat beze změn. Na závěr bych chtěl pozdravit naše diváky a vzkázat jim, že jim nasloucháme, vážíme si jich. Jejich pochvalné i kritické názory vyhodnocujeme. Nejsme vůči nim imunní, naopak. Věřím, že Vás budeme těšit co nejlepšími výkony v dalším ročníku FNL.